Tallina, LETA. Ekonomiskā krīze ir ietekmējusi arī Igaunijas kultūras jomu - 2009. gadā ievērojami palielinājās kinoteātru, muzeju un bibliotēku apmeklētāju skaits, vēsta nacionālās raidsabiedrības ERR ziņu portāls, atsaucoties uz Statistikas departamenta datiem.

Pēdējos četros gados visvairāk - par 17% - palielinājusies muzeju auditorija. Pagājušajā gadā reģistrēti 2,2 miljoni muzeju apmeklējumu. Muzeju popularitāti veicināja tas, ka 2009. gads bija izsludināts par muzeju gadu, tika organizēts daudz tematisku pasākumu un izstāžu.

 

No 2005. gada cilvēki sāka aizvien mazāk apmeklēt bibliotēkas, taču lasītāju skaita kritums apstājās 2008. gadā un pieauga par 4%. Vēl vairāk cilvēku sāka apmeklēt bibliotēkas 2009. gadā, kad kredītņēmēju skaits palielinājās par 10%. Var domāt, ka bibliotēku popularitāti palielināja vēlme ietaupīt naudu, kas tika tērēta grāmatu iegādei.

 

Interesanti ir tas, ka 2009. gadā par 15% palielinājās kinoteātru auditorija, toties teātru apmeklētāju kļuva par 4% mazāk.

 

Taču vienlaikus ar cilvēku intereses pieaugumu muzeju ienākumi samazinājās par 13%, bet bibliotēku - par 18%. Pēc sākotnējām aplēsēm, samazinājās arī citu kultūras iestāžu ienākumu bāze.

 

Kā norāda Statistikas departamenta analītiķi, kaut arī kultūras iestādes pagaidām nejūt ienākumu samazināšanos, tomēr ilgākā perspektīvā tā var ietekmēt šo iestāžu attīstību.

 

 

ĖÅŅĄ LETA

Copyright © LETA

Tagi: kultūra