"Bezvadu zemene”, kas 2010. gada 1. jūlija vakarā notika pie Latvijas publiskajām bibliotēkām, kopumā piedalījās ap 400 dalībnieku.

Galveno balvu – portatīvo datoru (dāvina Lattelecom) kopā ar Tildes Biroja 2008 mājas versiju (dāvina Sabiedrība Tilde), izlozes kārtībā savā īpašumā ieguva Ozolnieku novada centrālās bibliotēkas apmeklētājs Raivo Tambergs.

 

Bezvadu internets (Wi-Fi) ir viens no pakalpojumiem, ko bez maksas piedāvā Latvijas publiskās bibliotēkas. Tas ļauj ikvienam pieslēgties bibliotēku interneta tīklam 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Piekļūt tam iespējams ārpus bibliotēku telpām, līdz pat 100 metru rādiusā no bibliotēkas – arī tad, ja bibliotēka ir slēgta.

 

Tieši tāpēc sacensības "Bezvadu zemene" notika vakara stundā. Daudzās Latvijas pilsētās (Alūksnē, Balvos, Jelgavā, Gulbenē, Liepājā, Limbažos, Madonā, Ogrē, Ventspilī un citās), novadu centros (Aglonā, Ozolniekos, Pļaviņās, Viļakā un citos) un pagastos (Sēļos, Ēvelē, Kastīrē, Misā, Ulmalē, Zlēkās, Aulejā, Usmā un citos) pie bibliotēkām pulcējās Wi-Fi lietotāju grupiņas vai individuālie dalībnieki, kas izmēģināja spēkus cīņā par sacensību galveno balvu – portatīvo datoru, kā arī par virkni veicināšanas balvu, ko bija sagādājuši sacensību atbalstītāji Lattelecom, Sabiedrība Tilde un "Trešais tēva dēls".

 

Balvu ieguvēju sarakstu skatiet valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" mājas lapā.

 

Starts uzdevuma pildīšanai tika dots 1. jūlijā plkst. 19:20, kad tika aktivizēta piekļuve dalībnieku reģistrācijai un uzdevuma risināšanai. Pirmā pareizā atbilde tikai iesūtīta jau pulksten 19:46 no Jēkabpils novada Dunavas pagasta bibliotēkas.

 

Pēc "Trešā tēva dēla” rīcībā esošās informācijas, sacensību uzdevumu – krustvārdu mīklu ar 15 jautājumiem – pildīja un atbildes iesūtīja pārsvarā jaunieši. Procentuāli visvairāk – ap 50% dalībnieku bija vecumā no 10 līdz 30 gadiem. Pareizi izpildītu uzdevumu "Trešais tēva dēls” saņēma arī no kāda kunga 74 gadu vecumā un kundzes 62 gadu vecumā. Dalībnieku skaits pie dažādām bibliotēkām bija atšķirīgs. Citur klusi un netraucēti strādāja viens lietotājs, bet, piemēram, Ogrē bezvadu internetam tika pieslēgti 17 datori, ap kuriem darbojās ap 30 uzdevuma risinātāju. Liepājā dalībnieku pulkā bija dažāda vecuma cilvēki un līdzi juta arī četrkājainā sunīte Frīda.

 

Ingrīda Supe, Balvu centrālās bibliotēkas Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja ir gandarīta par pasākuma norisi pie Balvu bibliotēkas: "Ar gandarījumu paziņojam par veiksmīgu pasākuma "Bezvadu zemene” izdošanos. Līdzjutējiem patika atbalstīt sacensību dalībniekus ar zemeņu krāsošanu, zīmēšanu uz asfalta un zemeņu bumbas spēli, kā arī skaļām gavilēm noslēgumā. Konkursa dalībniekiem gan bija ko palauzīt galvas, bet visiem par piedalīšanos ir prieks.”

 

Ieskatu sacensību norisē sniedz fotogalerija "Bezvadu zemene", ko iespējams apskatīt portāla delfi.lv foto sadaļā pie reportāžām. Savukārt "Trešā tēva dēla" YouTube kanālā publicēta video reportāža no Ogres centrālās bibliotēkas – "Bezvadu zemene” Ogres bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante, sabiedrisko attiecību vadītāja
Publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”
Tālr.: 67844885, 26565471. E-pasts: sandra.vigante@kis.gov.lv

Anna Vilka, projektu vadītāja
„Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils”
Tālr.: 26433766, 67282472. E-pasts: anna.vilka@pr-stils.lv