Rīga, LETA. Pagājušajā nedēļā Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē tika nodibināta biedrība "Laiks kultūrai", kurā uz profesionālo interešu pamata apvienojušies nacionālas nozīmes kultūras institūciju vadītāji, kā arī nozares pārstāvji.

Biedrības mērķis ir iestāties par Latviju kā kultūras nāciju, panākt, ka kultūra tiek definēta par vienu no valsts attīstības prioritātēm. Biedrība sola vienoties kopīgā rīcībā, lai Latvijas valsts attīstībā kultūra atbilstoši starptautiskajām konvencijām un Eiropā atzītai praksei iegūst savu izšķirošo lomu cilvēka dzīves kvalitātes nodrošināša nā.

 

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis preses konferencē pauda viedokli, ka "biedrības nosaukums ietver sevī dziļu traģismu". Pēc viņa teiktā, kultūras darbiniekiem pie tik samazināta finansējuma vairs nevar likt strādāt nevienu stundu un no viņu algas nedrīkst atņemt ne santīmu. Ja finansējums kultūrai nākamā gada budžetā atkal tiks samazināts, "neviena cita nozare netiks izglābta, bet kultūra aizies bojā", teica Lancmanis. Pēc viņa domām, biedrību "Laiks kultūrai" vajadzētu dēvēt par "kultūras pretošanās kustību".

 

Biedrība vēlas, lai tās pārstāvis varētu piedalīties kultūras nozares funkciju izvērtēšanā un sniegt priekšlikumus nozares attīstībai.

 

Biedrība ievēlēja valdi deviņu cilvēku sastāvā, tajā darbosies Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Valsts kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe, Valmieras Drāmas teātra direktore Evita Sniedze un Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūras direktors Juris Karlsons.

 

 

Emīlija Kozule LETA

Copyright © LETA