Šajā nedēļas nogalē mums tiek piedāvāta lieliska iespēja ielūkoties "Trešā tēva dēla" un producentu grupas "HansaMedia" veidotajās dokumentālajās filmās par brīnišķīgajām pārvērtībām, kas pēdējos gados norisinājušās Latvijas publiskajās bibliotēkās.

"Anastasija"
Piektdien, 21. maijā plkst. 15.35

 

Aizkustinoša atkalredzēšanās ar bibliotekāri Anastasiju Vanagu bibliotēkā Vārkavas novadā. Filma tika uzņemta 2008. gadā un atspoguļo mazās bibliotēkas trauksmaino dzīvi nepilna gada garumā. Šai laikā gan bibliotekāre, gan bibliotēkas lietotāji piedzīvo telpu remontu, bibliotēkas paplašināšanos, jauno tehnoloģiju – bezmaksas datoru un interneta – ienākšanu bibliotēkā. Pašas Anastasijas vārdiem runājot, tas ir laiks, kad "Trešais tēva dēls" ir sācis darboties Latgales nomalē, Vanagos. Vienlaikus filma vienkāršā un smalkjūtīgā valodā stāsta par  nelielā pagasta ikdienas dzīvi, atspoguļo paaudžu maiņu, vienai novecojot, nākamajai augot un veidojoties laikā, kad visas perspektīvas saistās ar došanos tālumā.

 

"Tikšanās vieta – bibliotēka"
Svētdien, 23. maijā plkst. 10.30, atkārtojums - 28. maijā plkst. 15.35

 

Šajā filmā apvienotos piecus video stāstus izvēlas noskatīties zēns – pusaudzis, kas 2030. gadā (jā, jā, divdesmit gadu tālā nākotnē) jautā datoram, kas norisinājies bibliotēkās sen pagātnē aizgājušajā 2010. gadā. Kā noslēdzas zēna saruna ar datoru un kādu bibliotēkas pakalpojumu izvēlas viņš, uzzināsiet, jo kopā ar viņu noskatīsieties saviļņojošos video par Latvijas publisko bibliotēku lietotājiem, kuru dzīvē bibliotēkai, izrādās, ir īpaša nozīme.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Vīgante
Projekta "Trešais tēva dēls" sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67844885
www.kis.gov.lv