Šā gada 15. maijā no plkst.19:00 līdz plkst. 24:00 Muzeju nakts ietvaros Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina apmeklēt atraktīvus pasākumus bibliotēkas galvenajā ēkā K.Barona ielā 14 "No UMBERTO līdz EKO".

Šogad muzeju akcijas moto ir "Par tīru pasauli!". Ekoloģija, apkārtējās vides aizsardzība, veselīgs dzīves veids, biblioterapija, papīra otrā dzīve, digitālā ekoloģija ir tikai dažas no tēmām, kuras tiks aplūkotas bibliotēkas rīkotajos pasākumos.

 

Šogad Nacionālās bibliotēkas galvenajai ēkai K.Barona ielā 14 svinam 100 gadu jubileju. Muzeju naktī, atdzīvinot notikumus no gadsimta sākuma, palūkosimies, kas šajā ēkā atradās pirms simts gadiem, simboliski atvadoties no tās, jo jau pēc pāris gadiem bibliotēka atradīsies jaunuzceltajā ēkā Pārdaugavā. Šogad bibliotēka īpaši piedomājusi gan par pusaudžiem rīkojot "Spoku stundu", gan arī vismazākajiem apmeklētājiem atverot ekoskolu. Atvērti būs visi pieci bibliotēkas centrālās ēkas stāvi: fotoateljē, grāmatu ekspozīcijas, papīra darbnīca, meditācijas, tests "Tava EKO-PĒDA", bezprocentu kredīti Rīgas amatnieku krājaizdevumu kasē, redakciju darbs, noslēpumainā Kungu istaba, Grāmatu aptieka un daudz kas cits.

 

Par visu pēc kārtas:


Pie ieejas - jautrai noskaņai, mīļai atmiņai, spožai karjerai vai slēptai vajadzībai ikviens varēs nobildēties fotoateljē "No Virshikowski līdz RILITAI".

 

Pirmajā stāvā Jaunākās periodikas lasītavā ciemos tiek gaidīti bērni, lai piedalītos kustīgā ekobolā, kolāžu veidošanā, puzles likšanā, mini konkursā par tīras pasaules izpratni, Gaismas pils no klucīšiem celtniecībā ekoskolā bērniem. Būs arī iespēja tikties ar meža iemītniekiem.
Kamēr bērni rotaļājas, vecāki turpat varēs iepazīties ar grāmatu ekspozīciju par ilgtspējīgu arhitektūru un dizainu, uzzinot par jaunākajām tendencēm pasaulē.

 

Otrajā stāvā ikviens varēs iepazīties ar Digitālo ekoloģiju un uzzināt par ekoloģijas un vides aizsardzības e-resursiem, kā arī veikt testu "Tava EKO-PĒDA", un piedalīties ekostundā ar uzņēmumu "Ekoprieks" par to, kā dzīvot ekoloģiskāk.

 

Pie Lielā Seifa Rīgas amatnieku krājaizdevumu kase piedāvās bezprocentu kredītus. Noformēšana 5 minūšu laikā. Visa informācija pie bankas direktora Alfrēda Varenā un sekretāres Austras.


Turpat arī darbnīca "Papīra otrā dzīve", kur ikviens varēs pārbaudīt savas prasmes liekot iestājpārbaudi restauratoru skolā – saplēstu lapu līmēšana, papīra burtnīcu, sašūšana un daudz kas cits. Uzzināsim kas notiek papīra molekulā, kādas dzīvas būtnes dzīvo šķūnītī atstātā grāmatā, un kā tīrīt dažādus traipus no grāmatu lappusēm.

 

Bibliogrāfisko uzziņu lasītavā "Daba cilvēkam, cilvēks dabai!". Grāmatas aicinās saudzīgi izturēties pret vidi, izmantot alternatīvo enerģiju, audzēt bioloģiski tīru pārtiku un ar dabas palīdzību saglabāt veselību. Muzeju nakts apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunu, progresīvu e-grāmatu izplatīšanas platformu Dawsonera un e-grāmatu lasīšanas ierīci Green Reader.

 

Izstāžu zālē būs apskatāma izstāde no cikla "Latvieši pasaulē" par pirmo emigrācijas vilni 19.gs. beigās, 20.gs.sākumā "Pēc zemes taisnības un gaismas".

 

Trešajā stāvā, mūkot no pasaules kņadas, meditācija ar pasaulslaveno okeanogrāfu Kusto "Klusā pasaule ar Kusto".

 

Ceturtajā stāvā Muzeju nakts apmeklētāji varēs ielūkoties redakciju raibajās dienās, kuras kādreiz atradās šajā ēkā: Pliks un traks, Vecpuisis, Sensācija, Elegance, Latvijas Tirgotājs, Ritums, Precību Avīze, Rīgas ziņas. Jaunākās literatūras lasītavā izstāde "ANSIS GULBIS" atbildēs uz jautājumu, kāpēc katram Latvijā jāzina, kas ir Ansis Gulbis.

 

Atrakcija Kungu istaba atgādinās par restorānu "Café de Paris", kas atradās šajā ēkā, un bija viena no slavenākajām un skandalozākajām pagājušā gadsimta 20. gadu Rīgas izklaides vietām, sniedzot nelielu ieskatu tālaika bohēmiskajā atmosfērā.

 <

Ziņu sagatavoja:
Ilze Egle
Latvijas Nacionālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 29274845

Tagi: Muzeju nakts 2010