Interneta gigants "Google" pirmo reizi publicējis informāciju par to, cik bieži dažādu valstu valdības vēršas kompānijā ar lūgumu sniegt tām informāciju par lietotājiem vai arī kaut kādā veidā ierobežot iedzīvotājiem sniegtās informācijas apjomu, trešdien vēsta BBC.

Absolūtā līdere pēc šādu lūgumu skaita ir Brazīlija. Tā iesniegusi 3663 oficiālus pieprasījumus "Google". Otrajā vietā ar 3580 pieprasījumiem ierindojušās ASV, bet trešajā - ar lielu atrāvumu - Lielbritānija (1166 pieprasījumi).

 

Kompānijas publicētajā paziņojumā norādīts, ka "Google" nevar sniegt ķīniešu valdības pieprasījumu statistiku, jo Ķīnā šī informācija tiek uzskatīta par valsts noslēpumu.

 

Jau vēstīts, ka martā "Google" pārtrauca darbu šajā valstī Ķīnas valdības liela spiediena dēļ, kas pieprasīja cenzēt pārlūka meklēšanas rezultātus.

Uzņēmuma galvenais jurists Deivids Dramonds tomēr piebilst, ka "vairākums valstu iesniegto prasību esot attaisnotas un pieprasītā informācija bieži vien ir nepieciešama, lai izmeklētu krimināllietas vai apkarotu pornogrāfiju".

 

Tikmēr papildu kopējam pieprasījumu skaitam Brazīlija ieņem pirmo vietu arī pēc lūgumiem izņemt no tīmekļa kaut kādus materiālus. 2009. gada otrajā pusgadā brazīliešu varas iestādes 291 reizi vērsušās pie "Google" ar šādiem lūgumiem.

Otrajā vietā ir Vācija ar 188 šādiem lūgumiem, trešajā Indija (142), bet ceturtajā - ASV (123 lūgumi).

 

Kompānija arī informējusi, ka "Google" ir iestrādāta tiešsaistes programma, kas turpmāk reģistrēs precīzu statistiku. Kā norāda "Google", tas ir "tikai pirmais solis uz lielāku atklātību".

 

 

Copyright © AS DELFI