Katra mēneša trešajā ceturtdienā Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkas lasītavā notiek tradicionālā Jauno grāmatu diena, kas jau iemantojusi popularitāti lasītāju vidū. Ikviens interesents aicināts apskatīt un rezervēt sev lasīšanai pēdējā mēneša laikā saņemtās grāmatas un citus izdevumus, iepazīt plašo bibliotēkas krājumu, uzzināt vairāk par bibliotēku, par tās daudzveidīgajiem pakalpojumiem.

Parasti cilvēki domā, ka bibliotēkā ir tikai ļoti daudz grāmatu. Tomēr mūsdienīga bibliotēka sniedz arī vairākas citas iespējas. Aizvien populārākas kļūst klausāmgrāmatas bērniem un  pieaugušajiem, bibliotēka piedāvā  plašu filmu un mūzikas ierakstu kolekciju.

 

Bibliotēkas lasītājiem bez maksas pieejams internets, bezvadu internets un vairāki elektroniskie pakalpojumi. Iespējams lietot uzticamas, saturīgas un apjomīgas datu bāzes, ko sekmīgi var izmantot studijām, profesijas apgūšanai vai savām interesēm. No bibliotēkas datoriem internetā var skatīties filmas, lasīt vairāk nekā 70 jaunākos preses izdevumus un to arhīvus, meklēt rakstus vecākajos, pirmskara laika laikrakstos un žurnālos vai lasīt pašus izdevumus, skatīt seno Jelgavu vai citas interesantas attēlu galerijas.

 

Viens no jaunākajiem pakalpojumiem ir iespēja, paņemot grāmatu pie mums, atdot to atpakaļ sev tuvākajā pilsētas bibliotēkā. Piemēram, ja tas ir izdevīgāk, Zinātniskās bibliotēkas grāmatu atdot Pārlielupes vai Miezītes bibliotēkā un otrādi.

 

Jaunumu dienā piedāvājam ekskursiju bibliotēkas iepazīšanai, kā arī papildus individuālas konsultācijas pakalpojuma “Mana bibliotēka” apguvei – kā pašiem veikt grāmatu rezervēšanu, lietošanas termiņa pagarināšanu u.c.

 

Visu nav iespējams izstāstīt, atnāciet un pajautājiet, uz kārtējo tikšanos aicinām 21.janvārī no pulksten 10 līdz 18!

Tagi: jaunumi