15. gadskārtējā Bibliotēku nedēļa Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) notiks no 19. aprīļa līdz 24. aprīlim. Šīs nedēļas laikā Latvijas lielākā publiskā bibliotēka aicina Rīgas iedzīvotājus un viesus uz dažādiem grāmatas, lasīšanu un bibliotēku popularizējošiem pasākumiem.

"Publiskā bibliotēka kā informācijas, izglītības, kultūras un saskarsmes centrs, kas piedāvā līdzvērtīgu pakalpojumu visiem iedzīvotājiem – tāds ir mūsu vēstījums apmeklētājiem", saka RCB direktora p.i. Doloresa Veilande.
 
Bibliotēku nedēļā lasītājiem un ikvienam interesentam tiek piedāvātas tādas tradicionālas Bibliotēku nedēļas aktivitātes kā konkursi, akcijas, ekskursijas, bibliotekārās stundas un informācijpratības nodarbības bērniem un pieaugušajiem, kā arī dažādi tematiski sarīkojumi, kuru vidū ir, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras pasākums "Kā piedāvāt sevi darba tirgū?" RCB izsniegšanas punktā Dienas aprūpes centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem apmeklētājiem, informatīvs seminārs par Lattelekom piedāvātajiem pakalpojumiem, porcelāna apgleznošanas nodarbība kopā ar mākslinieci Natāliju Laminsku "Porcelāna rožu darbnīcā" RCB Vecrīgas filiālbibliotēkā un daudzas citas aktivitātes.

 

Tiks rīkotas grāmatai un bibliotekāra profesijai veltītas literatūras izstādes, kā arī ekspozīcijas, kurās aplūkojami dažādu Rīgas mikrorajonu kultūrvidi atspoguļojoši novadpētniecības materiāli. Tā kā neatņemama publiskās bibliotēkas informatīvās telpas sastāvdaļa ir mākslas darbu un bērnu zīmējumu ekspozīcijas, virkne RCB filiālbibliotēku piedāvā skatītājiem arī mākslas izstādes, kas veidotas ikgadējo Mākslas dienu ietvaros un apskatāmas bez maksas.

 

Bibliotēku nedēļā ik gadus tiek rīkotas tikšanās ar interesantiem cilvēkiem. Šogad tie būs kinorežisors Jānis Streičs, rakstnieks un literatūrzinātnieks Guntis Berelis, bērnu rakstnieks Leonīds Beļikovs, rakstniece Kristīne Ulberga-Rubīne, jurists un rakstnieks Imants Lastovskis, dzejnieces Māra Šnē, Daiga Lapāne, Astrīda Ivaska un Sarma Upesleja, kineziologs Visvaldis Bebrišs, aktrise Akvelīna Līvmane un daudzi citi. Maskavas namā notiks RCB Ķengaraga filiālbibliotēkas organizētā Sergeja Saveļjeva jaunākās dzejas grāmatas prezentācija ar komponista Arņa Miltiņa piedalīšanos.
 
Bibliotēku svētki tiek plaši atzīmēti visā pasaulē. Tie saistīti ar 23. aprīli –Jurģiem jeb Svētā Jura dienu, kad, pieminot Svētā Jura uzvaru cīņā ar pūķi, cilvēki dāvina cits citam rozes un grāmatas. 23. aprīlis ir arī Pasaules grāmatu un autortiesību diena.

 

Tradicionāli visu nedēļu Rīgas Centrālajā bibliotēkā un tās filiālbibliotēkās netiek iekasēta soda nauda par iekavētiem grāmatu un citu materiālu atdošanas termiņiem.


Pilna Bibliotēku nedēļas pasākumu programma drīzumā būs skatāma RCB mājaslapā www.rcb.lv un katrā RCB filiālbibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas Publicitātes nodaļas vadītāja
Tālr.: 67607562