5. decembrī Rīgas Latviešu biedrībā plkst. 10:00 pulcēsies jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem.

Savu talantu un vēlmi vēstīt dažādus stāstus, jaunie stāstu meistari jau apliecinājuši 15 stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa 2015" pusfinālos. Tajos kopumā piedalījās gandrīz četri simti jauno stāstnieku, no kuriem finālam Rīgā izvirzīti 102 dalībnieki.

 

Konkursā piedalās bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam, kuri interesējas par tautas mutvārdu daiļradi, un paši vēlas būt aktīvi stāstītāji dažādās ikdienas un svētku situācijās. Sarīkojuma mērķis ir stāstīšanas tradīciju atjaunošana, uzturēšana un attīstīšana, aktīvi līdzdarbojoties tautas mūsdienu mutvārdu kultūrā.

 

Finālistus vērtēs zinoši Latviešu folkloras vērtētāji, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, zinoši skolotāji, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Inguna Radziņa, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Inita Šalkovska, Andrejs Svilāns, Iveta Medene, Vidvuds Medenis un iepriekšējo gadu Stāstnieku ķēniņi – Dāvis Suharevskis, Imants Spīčs, Līva Kukle, Lede Cinoska.

 

Starp finālistiem ir jauni Stāstnieku ķēniņa titula pretendenti Zane Sinkēviča no Dignājas pamatskolas folkloras kopas "Dignōjīši", Ernests Zalāns no Riebiņu vidusskolas folkloras kopas "Jumalāni", un Edvīns Vedze no Liepājas Internātpamatskolas.

 

Stāstnieku ķēniņa titula pretendentu sacīkstes notiks 5.decembrī plkst.11:30 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, bet stāstnieku konkursa finālistu uzstāšanās sāksies no plkst.10:00 Zelta zālē, Līgo zālē un Kluba zālē. Stāstnieku konkursa fināls turpināsies arī pēc Stāstnieku ķēniņu sacīkstēm. Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota plkst.14:30 Zelta zālē.

 

Konkursu rīko Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju, tradicionālās kultūras biedrību "Aprika", folkloras skolotāju novadu koordinatoru padomi un LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuvi.

 

Konkursu atbalsta un dalībniekiem balvas dāvina: Valsts Kultūrkapitāla fonds, VZI APP "Nacionālais botāniskais dārzs", SIA "A.M.L." izstāžu komplekss "Rāmava", grāmatu apgādi "Mansards", "Jumava", "Neputns" un citi labvēļi.

 

Konkursa rīkotāju kontaktinformācija: Māra Mellēna, e-pasts: mara.mellena@visc.gov.lv, Margita Poriete, e-pasts: margitaporiete@inbox.lv.

Ziņu sagatavoja:

Diāna Āboltiņa, Valsts Izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste