Ceturtdien, 15.aprīlī plkst.13.30 Tārgales pamatskolas jaunieši tiekas ar rakstnieci Kristīni Ulbergu-Rubīni. Tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā Ventspils bibliotēkas projekta "Rakstnieks lauku bibliotēkā" jau 4.turpinājuma ietvaros.

Latviešu rakstnieku viesošanās mūsu novada bibliotēkās šajā projektā jau kļuvusi par tradīciju un ir bibliotēku apmeklētāju gaidīts pasākums.


Rīdziniece Kristīne Ulberga-Rubīne nu jau kādu laiku pastāvīgi dzīvo mūsu novada Tārgales pagastā un šī būs viņas pirmā tikšanās ar pagasta jaunajiem lasītājiem. Literatūra ir rakstnieces maizes darbs un, kā pati autore saka: - "Spītīgi uzskatu, ka rakstīšanai, iedvesmai un mūzām nav kopsakara. Rakstīšana ir darbs." Lai radoši strādātu, viņa izmanto iespēju uzturēties arī Ventspils Rakstnieku mājā.


Latvijā nav daudz autoru, kuri raksta pusaudžu auditorijai un Kristīnes Ulbergas-Rubīnes debija šajā žanrā ar stāstu "Es grāmatas nelasu" (2007) izrādījās ļoti veiksmīga. Oriģinālprozas konkursā "Baltā Vilka grāmatas" 2007. gadā tā ieguva 2.vietu un vidējā vecuma skolēni to atzina par 2008. gada labāko literatūras darbu. Ar tādu pašu nosaukumu 2009. gadā izdots grāmatas turpinājums un trešais ir tapšanas stadijā. Tikpat aizrautīgi pusaudži lasa arī rakstnieces garstāstu "Virtuālais eņģelis" (2008). Autore spēj identificēties ar savu grāmatu personāžiem – pusaudžiem un tikpat sāpīgi spēj pārdzīvot viņu apjukumu, skumjas, mīlestības trūkumu. Intriģējošu un negaidītu pavērsienu piepildītie rakstnieces stāsti rosina apsvērt mūsu rīcības motīvus un sekas, jauniešu un vecāku attiecību nianses un mēģinājumus rast pareizās atbildes.

Ziņu sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas Speciāliste darbā ar novada bibliotēkām
Tālr.: 63627361