Latvijas Televīzija kopā ar Latvijas Radio radījusi jaunu vietni, kurā lietotājiem ērtā un viegli saprotamā veidā vienuviet pieejams viss sabiedrisko mediju saturs – visi kanāli, visas programmas tiešraidē un raidījumu arhīvā.

"REplay" ir pieejams un viegli lietojams gan no datora, gan no portatīvajām ierīcēm - planšetdatoriem un viedtālruņiem, bez īpašas aplikācijas.

 

Turpmāk Latvijas Televīzijas skatītājiem un Latvijas Radio klausītājiem nebūs jāmeklē viņiem interesējošie raidījumi katra sabiedriskā medija mājas lapā atsevišķi - viss, kas bija, ir vai būs skatāms un klausāms LTV un LR ēterā (un paredzēts pieejai internetā), būs atrodams vienuviet  – www.replay.lv. Piemēram, meklējot tēmu "kultūra", replay.lv varēs atrast gan LTV, gan LR kultūras raidījumus.

 

"Veidojot replay.lv, esam analizējuši un ņēmuši vērā Eiropas sabiedrisko mediju atskaņotāju un līdzīgu platformu funkcijas un tehniskās iespējas. Tā, piemēram, jaunajā atskaņotājā katram ierakstam ar ierobežotu pieejamības laiku internetā būs redzams tā pieejamības laiks. Kad tas būs pienācis tuvu beigām, ieraksts būs atrodams pirmās lapas sadaļā "Pēdējā iespēja". Kā vēl vienu, manuprāt, lietotājiem ļoti ērtu lietu varu minēt "Saistītos ierakstus". Skatoties kāda raidījuma sēriju, pa kreisi izkārtosies raidījuma iepriekšējās sērijas hronoloģiskā secībā, pa labi  – jaunāki ieraksti. Ja skatīsieties jaunāko sēriju, "REplay" piedāvās noskatīties kādu citu attiecīgās sadaļas raidījumu, piemēram, citu izklaides raidījumu", stāsta Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) interneta platformu direktors Voldemārs Oliņš.

 

Sabiedrisko mediju radītā satura patērēšanas ērtībām "REplay" ir ieviesti arī citi lietotājiem noderīgi jauninājumi. Ir izveidota ērtāka meklēšanas sistēma, kurā ar filtru palīdzību interesējošo pārraidi iespējams atrast pat tad, ja lietotājam zināms tikai kanāls vai nozare, ar kuru raidījums saistīts. Filtri ļauj gan aplūkot TV raidījumus atsevišķi no radio pārraidēm, gan vienu kanālu no cita, gan šķirot saturu pēc vēl citām pazīmēm. Tāpat pie ierakstiem, kuri izmantoti LSM ziņu veidošanā, parādīsies saites uz tapušajiem rakstiem, tādējādi nodrošinot ērtu pāreju uz plašākas informācijas iegūšanu LSM ziņu portālā.

 

"Privātās sarunās esam novērojuši, ka daudzi nemaz nezina, ka internetā ir iespēja noskatīties savu mīļāko radio raidījumu vai televīzijas šovu ierakstus. Nu piedāvājam šo iespēju izmantot vienotā platformā ar mūsdienīgām lietošanas iespējām," norāda Voldemārs Oliņš.

 

www.replay.lv.  – "RE!" viss ēters te!

Ziņu sagatavoja:

Agita Pudule, Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste