Trešdien, 14. aprīlī, plkst.17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejs (Pils laukumā 2) aicina uz sarunu "Kas es esmu?", kurā mēģināsim noskaidrot, kā cilvēka vārds un pseidonīms nosaka un maina tā identitāti un izpausmes.

Pasākuma laikā literatūras zinātnieks un kritiķis Ilgonis Bērsons iepazīstinās ar gadiem krātu latviešu rakstnieku vārdu un pseidonīmu kartotēku; rakstnieks Nils Sakss pastāstīs par sava pseidonīma izvēli un kā tas ietekmē viņa reālo personību; savukārt sociālantropologs Klāvs Sedlenieks dalīsies pārdomās par to, ko cilvēka identitātei nozīmē vārda maiņa, kā arī mūsdienu fenomenu – anonimitātes izraisītu visatļautību interneta komentāros.

 

Diskutēsim par to, kā cilvēku maina pseidonīms. Latviešu literatūrā sastopamies ar dažādiem pseidonīmiem – Vilis Plūdons, Rainis, Aspazija, Nils Sakss –  ir vien daži no tiem. Vai vecāku dotais vārds nosaka mūsu personību? Vai, pieņemot citu vārdu, mēs kļūstam arī par citiem cilvēkiem? Vai mainās mūsu pašuztvere un identitāte? Ikdienā lietojot internetu, varam pieņemt maskas un segvārdus – vai tas nosaka, ko un kā mēs runājam un rakstām? Kas es esmu? – uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes diskusijā.

 

Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17:30. 

 
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstādes Mūzikas instrumenti Latvijā apmeklējums).

Ziņu sagatavoja:
Gunta Kāle
Rakstniecības un mūzikas muzeja projektu kuratore
Tālr.: 26116650
www.rmm.lv