Līdz 30.oktobrim Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas galerijā apskatāma Uģa Auziņa mākslas darbu izstāde "Gleznas". Laipni aicināts ikviens interesents aplūkot 17 mākslinieka gleznas un iepazīt "Pavasara gaismu", "Dārza stūrīti", "Kluso laiku" un daudzas citas!

 

Jelgavas viesis mākslinieks Uģis Auziņš ir mūsu Gunāra Ezernieka skolnieks J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Vēlāk viņš iestājās Latvijas Mākslas akadēmijas Interjeru un iekārtu nodaļā, kuru beidzas 1971.gadā. Pēc tam viņš ilgus gadus dzīvoja un strādāja Daugavpilī, kur veidoja daudzus interjerus. Uģis Auziņš ir darbojies arī monumentāli dekoratīvās mākslas jomā, būdams autors sienu gleznojumam un vitrāžām Daugavpils bērnu slimnīcā. 1989.gadā viņš piedalījies arī Ā. Alunāna memoriālā muzeja iekārtošanā Jelgavā. Kopš 1986.gada viņš ir pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijas zīmēšanas katedrā, 1993.gadā kļūdams profesors un kopš 1997.gada līdz aiziešanai pensijā 2012.gadā – docents.

 

Paralēli interjerista darbam Uģis Auziņš vienmēr ir gleznojis, nododamies ainavai. Viņu piesaista vienkārši dabasskati, kuros izceļ maigas krāsu saskaņas, saules pielietas vasarīgas āres vai sniega baltuma piebērtus ziemas skatus. Dabas noskaņa ir harmoniska, mierīga, ko pastiprina rāmie ritmi un jūtīgais krāszieds. Liekas, ka apkārtne ir klusuma pielieta. Tā glezno mākslinieks, kurš dzīvo dziļā saskaņā ar pasauli un pēc dabas mūžīgajiem likumiem.

 

Uģim Auziņam šis ir jubilejas gads – 16.maijā viņam palika 70.

Tagi: Izstāde