Ar Eiropas Komisijas atbalstu šī gada 10.–18. oktobrī Eiropā norisināsies trešā ikgadējā ES programmēšanas nedēļa. Tajā aicināti iesaistīties visu vecumu pārstāvji, no programmēšanas iesācējiem līdz pieredzējušiem ekspertiem, lai īpašos pasākumos apgūtu programmēšanu, dalītos ar zināšanām un iedvesmotos radīt ko jaunu.

Ir skaidri novērojams, ka digitālās prasmes, tostarp arī programmēšana, kļūst aizvien svarīgākas. Tiek lēsts, ka līdz 2020. gadam 90% darbavietu būs nepieciešamas digitālās prasmes. Esam jau pieredzējuši dažādus veidus, kā publiskās bibliotēkas kļuvušas par aizsācējām IT vajadzību apmierināšanā – miljoniem cilvēku visā pasaulē tikusi nodrošināta piekļuve internetam, nereti pirmo reizi viņu mūžā, un piedāvātas dažādas programmas digitālo prasmju apguvei (visbiežāk bez maksas vai par nelielu samaksu). Tagad ir iespēja atbalstīt jaunu iniciatīvu un pievienoties organizāciju tīklam, kas atbalsta programmēšanas apguvi, jo tā nereti tiek dēvēta arī par galveno nākotnes valodu.


  • Nav programmēšanas prasmju, bet vēlaties tās apgūt? Sapulcējiet neformālu grupu un sāciet mācīties kopā! Vadlīnijas un citi resursi, kas palīdzēs spert pirmos soļus pieejami ES programmēšanas nedēļas oficiālajā mājaslapā codeweek.eu. Bibliotēku atbalsta programma Public Libraries 2020 ir veikusi apskatu par bibliotēkām piemērotākajiem resursiem un iniciatīvām, un rekomendē programmas, kuras būtu viegli īstenot un aizraujoši pārraudzīt. 
    • CoderDojo (https://coderdojo.com/) kustība ir kļuvusi populāra vairākās bibliotēkās, jo tā apvieno vecākus, bērnus un jauniešus, kuri darbojas kā brīvprātīgie un cer attīstīt karjeru programmēšanā;
    • https://code.org/ – arī populāra programma, pieejama lielākajā daļā valodu (arī latviski), tajā ir viegli orientēties;
    • The Code Academy (https://www.codecademy.com/) ir lielisks resurss pieaugušajiem, jo ​​tas palīdz uzlabot prasmes, lai atrastu darbu.

 

  • Jau programmējat? Reģistrējiet programmēšanas apmācības un pasākumus ES programmēšanas nedēļas interaktīvajā mapē un dalieties iespaidos par savu darbu sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #codeEU, @CodeWeekEU. 

 

Katrai valstij ir viens vai vairāki programmēšanas nedēļas vēstnieki, kuri koordinē nedēļas pasākumus un ir pieejami, lai sniegtu konsultācijas un atbalstītu tapušās iniciatīvas. Ar savas valsts vēstnieku var sazināties, izmantojot tīmekļa vietni http://events.codeweek.eu/ambassadors/ (Latvijas sarakstā ir Mantvidas Vaičunas (Mantvydas Vaiciunas) no Lietuvas.

 

Bibliotēku atbalsta programma Public Libraries 2020, kas aktīvi iestājas par publisko bibliotēku lomu jaunu zināšanu apguvē, kā arī veicina izpratni par šīm norisēm politikas veidotājiem, aicina dalīties ar saviem pieredzes stāstiem no programmēšanas nedēļas, iesūtot tos uz e-pastā: publiclibraries@readingandwriting.eu), vai daloties sociālajos tīklos Twitter un Facebook, lietojot @LibrariesEU, Public Libraries 2020.

 

Skatīt video par programmēšanas apmācībām Belironas publiskajā bibliotēkā Dublinā, Īrijā.

 

Informācija par Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā organizētajiem pasākumiem pieejama CodeWeek mājaslapā

Ziņu sagatavoja:

Ieva Krūmiņa, Latvijas Bibliotēku portāla redaktore


Avoti: codeweek.eu; publiclibraries2020.eu

Tagi: ES programmēšanas nedēļa, CodeWeekEU