16. septembrī plkst. 17:00 Salaspils novada bibliotēkā atklāj fotoizstādi “Latvijas mazās gaismas pilis”. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības (Biedrība) un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos desmit gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Salaspils novadu izstādē pārstāv Salaspils novada bibliotēka.

 

Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas Latvijas publiskās bibliotēkas. Katrai pilsētai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis nozīmīgs notikums. Svarīgi visas valsts mērogā parādīt šīs pozitīvās pārmaiņas novados.

 

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe: “Šis ir gaismas punktu vizualizācijas projekts un stāsts par pozitīviem procesiem Latvijas bibliotēkās no Līvāniem līdz Valmierai, no Kursīšiem līdz Medumiem vai Jumurdai, Mārupei un Zorģiem. Lai arī mērogi un rocība bieži ir nesalīdzināmi, mēs centāmies pamanīt ne vien izcilību, bet arī labo gribu visos Latvijas novados. Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Labajos piemēros tā ir vietas dvēsele. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs.”

 

Arī Salaspils novada bibliotēka iekļauta un apskatāma fotoizstādē “Latvijas mazās gaismas pilis”. Renovētās un bibliotēkai pielāgotās telpās tā durvis vērusi 2011. gada 2. septembrī. Salaspils novada bibliotēka atrodas pilsētas visapdzīvotākajā vietā - centrā, netālu no skolām un bērnudārziem. Bibliotēka lepojas ar savu autostāvvietu un velosipēdu novietni. Tā ērti pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Apmeklētājiem bibliotēka piedāvā abonementu, plašu, multifunkcionālu lasītavu ar mūsdienīgu tehnisko aprīkojumu, multimediju klausītavu, transformējamu semināru, konferenču un pasākumu telpu. Lasītāju ērtībām kalpo grāmatu nodošanas iekārta. Visjaunākie salaspilieši aicināti darboties interaktīvajā bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļā.

Renovētās telpās atrodas arī Salaspils novada bibliotēkas struktūrvienības: Dienvidu filiālbibliotēka un Saulkalnes filiālbibliotēka.

 

Izstāde “Latvijas mazās gaismas pilis” pirmo reiz tika eksponēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā, tās atklāšanas nedēļā. “Latvijas mazās gaismas pilis” līdz šim jau skatījuši Ventspils, Valmieras, Daugavpils, Jelgavas, Limbažu, Tukuma, Saldus, Kuldīgas, Viļakas, Madonas, Līvānu, Preiļu un Liepājas iedzīvotāji. Izstāde ikvienam interesentam apskatāma Salaspils novada bibliotēkā, Enerģētiķu ielā 9, Salaspilī no 16.septembra līdz 6.oktobrim.

 

“Latvijas mazo gaismas piļu” izstādes idejas autori ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, Salaspils novada domes un citu Latvijas pašvaldību atbalstu.