Otrdien, 22. septembrī plkst. 16.00, Ventspils Galvenajā bibliotēkā atklās unikālu lietuviešu mākslinieku iniciētu un veidotu izstādi "Neatkarīgie stāsti"  mākslinieciskas ES valstu karogu interpretācijas.


Trīs gleznotāju – Lina Ļandzberģa, Audrjus Graža un Vilmanta Marcinkeviča – projektā "Neatkarīgie stāsti" piedalās septiņi lietuviešu mākslinieki: Ķēstutis Grigaļūns, Marjus Jonutis, Daļa Kasčūnaite, Audrjus Gražis, Rūta Katiļūte, Lins Ļandzberģis un Vilmants Marcinkevičs. Divi no viņiem – Lietuvas Nacionālās kultūras un mākslas prēmijas laureāti, pārējie – dažādu konkursu uzvarētāji un stipendiju ieguvēji, Lietuvā pazīstami mākslinieki. Katrs no viņiem pēc sava ieskata interpretējis Eiropas Savienības valstu karogus.

 
"Neatkarīgie stāsti" ir projekts, kas vizuālā valodā aicina paskatīties uz Eiropas Savienības valstu karogiem – valstiskuma, vēstures, patriotisma simboliem, un ieraudzīt tos nevis oficiālajā, bet individuālo pieredžu kontekstā.


Skatītājs bez grūtībām pamanīs, ka katru gleznu kopā veidojuši vairāki mākslinieki, apvienojot dažādus stilus un skatījumu vienā. Karogos viegli var atpazīt arī katra radītāja individuālo rokrakstu. Veidojot šīs gleznas, mākslinieki brīvi izstāsta savus stāstus: kā saprot vai iztēlojas konkrētas Eiropas valstis, kādas tās ir, kāda ir karogu krāsu nozīme, kādas asociācijas rodas, domājot par šīm valstīm, kādi atribūti, simboli, viņu acīm skatoties, vislabāk atspoguļo vienas vai otras valsts šodienu. Mākslinieki tradicionālo krāsu simboliku papildinājuši ar personiskām asociācijām, tā izveidojot savdabīgu, unikālu stāstījumu.


Izstādes atklāšanā Ventspils Galvenajā bibliotēkā piedalīsies Lietuvas Republikas vēstnieks Latvijā Ričardas Degutis.

 
Aicinām visus interesentus! Izstāde Galvenajā bibliotēkā būs apskatāma līdz 17.oktobrim.