Septembris jau vairāk nekā 50 gadu saucams par Dzejas mēnesi, jo tieši šajā laikā visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Raiņa Dzejas dienas ir viena no ilglaicīgākajām kultūras dzīves tradīcijām Latvijā. Arī Valmierā Dzejas dienu tradīcijās nav bijis pārrāvumu.

17. septembrī Valmierā viesosies dzejnieki: Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Iveta Ratinīka, Agnese Rutkēviča, Leons Briedis, Henriks Eliass Zēgners, Juris Helds un Viks.

 

Plkst.11.00 Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā notiks Dzejas svētki skolu jaunajiem literātiem „Dzeja ir glezna, kuru dzirdam” - tikšanās ar dzejnieci un literatūras skolotāju Ivetu Ratinīku.Dzejas stundas notiks arī Valmieras skolās. Valmieras 5. vidusskolā ar skolēniem tiksies Agnese Rutkēviča, bet Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā - jaunais dzejnieks Henriks Eliass Zēgners. Savukārt pansionātā „Valmiera” viesosies dzejnieks Leons Briedis. No plkst.14.00 līdz 17.00 dzejnieki dosies uz Burtnieku novada Matīšu pagastu.

 

Plkst.18.00 notiks Dzejas dienu noslēguma vakars Valmieras integrētajā bibliotēkā „Dzejas vārda gaismā dzejolim ir sava diena - Dzejas diena” /T. Skrīna/. Dzejas lasījumos piedalīsies T. Skrīna, D. Sirmā, I. Ratinīka, A. Rutkēviča, L. Briedis, H. E. Zēgners, J. Helds un Viks.Ieeja bez maksas. Visi laipni aicināti!

 

Ziņu sagatavoja:

Vita Ziediņa

Valmieras bibliotēkas direktores vietniece

Tagi: Dzejas dienas 2015