Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) Daugavas filiālbibliotēka (Aviācijas ielā 15) un Ķengaraga filiālbibliotēka (Maskavas ielā 271a) aicina krievu, baltkrievu, ukraiņu, igauņu un citu tautību pirmsskolas vecuma (6–7 gadus vecus) bērnus uz draudzīgām sarunām, kurās kopā mēģināsim sākt sazināties latviešu valodā.

Sarunās klausīsimies, kā skan valoda, iemācīsimies jaunus vārdus un iemēģināsim tos izrunāt. Sarunas, spēles un rotaļas notiks bilingvāli (latviešu un krievu valodā), nav jāraizējas, ka kāds netiks saprasts.

Nodarbības Ķengaraga filiālbibliotēkā (visu nodarbību sākums plkst. 12.00):
31. jūlijā "Iepazīšanās bibliotēkā";
5. augustā "Labas uzvedības ABC";
7. augustā "Mācīsimies kopā ar Pepiju";
8. augustā "Grāmatu pasaulē".

Nodarbības Daugavas filiālbibliotēkā (visu nodarbību sākums plkst. 11.00):
4. augustā "Krāsas";
11. augustā "Ejam ciemos pie pūcītes Lunces";
18. augustā "Gadalaiki";
25. augustā "Dzīvnieki".

Sarunu nodarbībās tiks izmantoti pasaku tēli, grāmatas, spēles un rotaļas. Bērnus gaida arī dāvaniņas. Visas nodarbības būs bez maksas.

Vasarā un rudenī šādas sarunu nodarbības ar aicinājumu "Sāksim runāt latviski? / Попробуем говорить по-латышки?” tiks rīkotas arī RCB Bērnu literatūras nodaļā un vairākās RCB filiālbibliotēkās dažādās Rīgas apkaimēs – Ķengaragā, Pļavniekos, Juglā, Imantā, Sarkandaugavā un Ziepniekkalnā. Informāciju par nodarbību norises laiku un vietu sk. RCB tīmekļa vietnē un RCB blogā bērniem.

Nodarbības tiek organizētas Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansētā sabiedrības integrācijas projekta "Dialogs. Bilingvāls” ietvaros. Projekta mērķis ir ieinteresēt latviešu valodas apguvē krieviski runājošo ģimeņu (arī maznodrošināto un trūcīgo ģimeņu) bērnus un iedrošināt viņus sākt runāt latviski.

Konktaktinformācija:
Ilze Apine
RCB projektu vadītāja,
Ilze.Apine@rcb.lv

Ziņu sagatavoja:

Aiga Balode


RCB Bibliotēku dienesta galvenā speciāliste


Aiga.Balode@rcb.lv