Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznācis ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases BIKIBUKS jaunais laidiens (61.-66.grāmatiņa). Jaunāko bikibuku atvēršanas pasākums, iepazīšanās ar māksliniekiem un BIKIBUKA darbnīca "Uzzīmētā vasara" notiks Rīgas svētku laikā, 15. augustā plkst. 13.00 Vērmanes dārza Grāmatu ielā.

Šīs vasaras BIKIBUKĀ iekļuvuši divi Ojāra Vācieša dzejoļi, un nav brīnums, ka tie īpaši iedvesmojuši māksliniekus: Oskara Veilanda ilustrētais dzejolis saucas "Zīmēšana", bet Mārtiņš Ābols izvēlējies dzejoli "Zvirbulim pazuda māsa", lai bērniem pastāstītu savu vizuālo stāstu par krāsām. Arī Valda Grenkova dzejolī "Negantā muša" māksliniece Zane Zlemeša seko līdzi bērna zīmējuma tapšanai, kurā sparīgi iesaistās arī dzēšgumija.    

 

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:

Nr. 61 Vilis Plūdons "Traucējums", ilustrējis Oskars Pavlovskis,

Nr. 62 Arnolds Auziņš "Saldējums", ilustrējusi Līva Piterāne,

Nr. 63 Ojārs Vācietis "Zvirbulim pazuda māsa", ilustrējis Mārtiņš Ābols,

Nr. 64 Ojārs Vācietis "Zīmēšana", ilustrējis Oskars Veilands,

Nr. 65 Valdis Grenkovs "Negantā muša", ilustrējusi Zane Zlemeša,

Nr. 66 Jānis Rokpelnis "Iedomīgā radiniece", ilustrējusi Rebeka Lukošus.

 

Katram dzejolim izlasē BIKBUKS atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki-buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

 

Katru gada ceturksni sērijā iznāk 6 jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

 

Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. "Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. "Liels un mazs" savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību. Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja.

 

Jaunākā BIKIBUKA laidiena tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, grāmatu izdošanu atbalsta AS "Antalis", nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

 

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51 – 12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba" K. Barona ielā 31A, veikalā "M50" Miera ielā 50, grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" K. Barona ielā 21A, veikalā "Mazputniņš" Miera ielā 19, veikalā "Muhamors" Baznīcas ielā 14  un citur.

 

Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajā tīklā twitter.com: twitter.com/lielsunmazs un facebook.com: facebook.com/lielsunmazs , facebook.com/BIKIBUKS 

Ziņu sagatavoja:

Kristīne Dzene


Izdevniecības "Liels un mazs" kopvede


Tālr.: 26734688; 67282133


E-pasts: dzenis@lielsmazs.lv


www.lielsmazs.lv

Tagi: Bērnu literatūra, Bērnu grāmatas, Jaunākie izdevumi, BIKIBUKS