Kamakuras izdevniecība Shunjusha laidusi klajā latviešu pasaku bilžu grāmatu, kas ir viens no Hokaido salā esošās Higašikavas un Rūjienas sadraudzības pilsētu sadarbības projektiem. Turpinot pagājušā gada vasarā iznākušās grāmatas "Zvēri un abru taisītājs" tradīcijas, šogad izdota bilžu grāmata "Par stirnu pārvērstā princese".

DM_Japvestn.JPG

 

Grāmatas "Par stirnu pārvērstā princese" ilustrāciju konkursa dalībnieki kopā ar kultūras ministri Daci Melbārdi (centrā), Gendžiro Ito (no ministres pa labi), Japānas vēstnieks Latvijā V.E. Tošijuki Taga (no ministres pa kreisi). Foto: Japānas vēstniecība Latvijā

 

Ilustrāciju konkurss norisinājās pērnā gada decembrī, un no aptuveni 200 dalībnieku vidus par grāmatas "Par stirnu pārvērstā princese" ilustrāciju autori tika izvēlēta Agnese Matisone.

Ilustrāciju konkursa labāko darbu autoru apbalvošanas ceremonija norisinājās vēstnieka rezidencē 13. jūlijā, un tajā piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, Rūjienas novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntis Gladkins, un Kamakuras Shunjusha izdevniecības pārstāvis, valdes loceklis Gendžiro Ito.

Japānas vēstnieks Latvijā V.E. Tošijuki Taga pauda pateicības vārdus visiem, kuri bija snieguši ieguldījumu bilžu grāmatas izdošanā, kā arī apsveica konkursa laureātus, pasniedzot piemiņas balvas.

Latvijas Republikas kultūras ministre uzrunā pauda cerību, ka minētā grāmata vēl vairāk veicinās Japānas un Latvijas pilsētu sadraudzību un kultūras apmaiņu.

Ziņu sagatavoja:

Japānas vēstniecība Latvijā
Vesetas iela 7, Riga LV-1013, Latvija
Tālr.: +371 67812001

Tagi: Konkursi, Grāmatu ilustrācijas