Līdz 31. jūlijam Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas izstāžu galerijā iespējams aplūkot Brigitas Ektermanes izstādi "Spēka zīmes". Brigita Ektermane ir māksliniece, ezoteriķe. Glezno ziedus, ainavas un spēka zīmes. Veido individuālas aizsardzības zīmes, izveidojusi kolekciju ar aizsardzības zīmes piespraudēm, vada gleznošanas nodarbības.

Brigita Ektermane: "Zīmes ir enerģijas un informācijas nesējas, tautas garīgās satikšanās lauks. Katrai vietai šai pasaulē ir savi enerģētisko joslu mijiedarbības likumi, tie nosaka kādas zīmes jālieto konkrētā vietā dzīvojošai tautai. Sniegtā informācija rosina pareizi veidot dzīvi, saprast cēloņus un sekas.


Piemēram, lietojot augoša Juma zīmi, kura simbolizē auglību, attīstību, labklājību, bet neieguldot savu darbu mērķu sasniegšanai, rezultāta nebūs. Cilvēkam jāuzņemās atbildība par savu dzīvi, jāspēj ieraudzīt galvenās vērtības.


Etnogrāfiskie raksti jau visiem zināmi, bet mans izaicinājums, par ko uzņemos atbildību ir mana zīmju kompozīcija apvienota ar krāsu terapiju, kas dod jaunu spēku, aizsardzību, kas kurā brīdī cilvēkam vajadzīgs. Kad esmu nogurusi iededzu sveci, sarunājos ar kādu zīmi. Uzkrājot zināšanas un informāciju, tagad cenšos to visu nodot cilvēkiem, taču joprojām turpinu mācīties.

 

Lai Dieva svētība, Laimas labvēlība un Māras dota labklājība ikkatram no mums!"

 

Laipni aicināts ikviens interesents!

Tagi: Izstādes, Brigita Ektermane