2015. gada 18. maijā plkst.18.00 Pārventas bibliotēka (Ventspilī, Tārgales ielā 4) aicina uz Annas Orniņas grafikas un dizaina izstādes "Atskaite" atklāšanu.

Anna Orniņa mācījusies Latvijas Universitātē un Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguvusi maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā – grafikā. Izstādē skatāmi darbi, kas tapuši gan studiju laikā, gan pēc Latvijas Mākslas akadēmijas beigšanas.

"Grafikās jaušams plakātisms un ilustratīvisms. Lai gan tieši to māksliniekiem bieži pārmet, tomēr šajā gadījumā tas ir apzināts solis. Plakāts kā mākslas veids mani vienmēr ir interesējis un interesē joprojām (bieži vien tā lakoniskā un trāpīgi ironiskā vēstījuma dēļ). No grafikas tehnikām saista sausā adata un linogriezums. Jāatzīst, ka vairāk strādāju augstpieduma tehnikā, jo tad nav nepieciešams speciāls aprīkojums. Bet pēdējos gados esmu pievērsusies datorgarfikai un dizanam. Maz atlicinu laika radošiem, stājgrafikas darbiem. Esmu iesaistījusies projektā "Kokmaizītes", kur kopā ar savu domubiedreni Baibu Altenu veidojam un radām kultūrvidei un izglītībai veltītas galda spēles bērniem un pieaugušajiem,"  tā par sevi un saviem darbiem stāsta māksliniece.

Jāatzīmē, ka Annas Orniņas radītā spēle "Laimes nams" konkursā "Gada balva dizainā 2011" atzīta par labāko darbu iepakojumu jomā. Arī konkursā "Gada balva dizainā 2014" māksliniece  saņēmusi apbalvojumu – "Labākais iepakojuma dizains".

Izstāde Pārventas bibliotēkā būs apskatāma līdz jūnija vidum.