2015. gada 22. aprīlī plkst.10.00 Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4) viesosies aktieris un grāmatas "Pūcesbērna patiesie piedzīvojumi padomijā" autors Kaspars Pūce.

Aktiera Kaspara Pūces autobiogrāfiskais atmiņu vēstījums stāsta par bērnības laiku kopā ar ģimeni izsūtījumā un par pirmajiem gadiem pēc atgriešanās dzimtenē.  Represēto latviešu dzīvesstāstu vidū Kaspara Pūces grāmata ir zīmīga ar oriģi¬nālo vēstījuma intonāciju, silto humoru un bagāto valodu.

Laikraksta Diena Kultūras nodaļas žurnāliste Undīne Adamaite, vērtējot grāmatu, saka: “Pūcesbērna patiesie piedzīvojumi Padomijā” ir dzīvelīga, priecīga "piegriezuma" puikas bērnības atmiņas, kurš ir pildījis savu bērna galveno pienākumu – audzis, neraugoties ne uz ko. Tajā vietā, kur liktenis nolicis. Kā tāds Latvijas rabarbers vai suņuburkšķis.”

Kaspars Pūce strādājis Dailes teātrī un Leļļu teātrī, beidzamos gados plašu atzinību guvis, ar iedvesmu un izdomu būdams Ziemassvētku vecītis oficiālos un arī gluži privātos sarīkojumos.

Tieksme uz radošu darbību Kasparam ielikta jau šūpulī, viņa tēvs ir režisors Voldemārs Pūce, māte – aktrise Daila Kukaine-Pūce. Taču liktenis un laikmets šai ģimenei bija sagatavojis rūgtus pārbaudījumus. Tēvu par pretpadomju darbību apcietina, notiesā un izsūta uz Vorkutu. Māte ar Kasparu, kuram ir tikai nepilni astoņi mēneši, tiek aizsūtīta uz Pieamūras stepēm.

Tikšanās ar Kasparu Pūci notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā projekta "Lasāmpietura Pārventā: Vēstures pieturas" ietvaros.

Aicināti visi interesenti.

 
Informācijai:
Igeta Gredzena
Ventspils bibliotēka
Pārventas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 63680072; 22030982
igeta.gredzena@ventspils.lv