No 20. līdz 28. aprīlim visā Latvijā notiks ikgadējā Bibliotēku nedēļa. Arī Valkas bibliotēkā šīs nedēļas ietvaros notiks dažādi pasākumi un izstādes.

Jau no 13. aprīļa bibliotēkā būs apskatām grāmatu izstāde “Ko lasa bibliotekārs”. Bibliotekāra profesija uzliek pienākumu lasīt dažādu literatūru, bet tieši kādas grāmatas ir aizkustinājušas Valkas bibliotēkas bibliotekāres uzzināsiet, apmeklējot šo izstādi. Savukārt 24. aprīlī Lasītāju apkalpošanas nodaļā notiks pasākums ar ielūgumiem "Maize dvēselei". Jau otro gadu organizējam pasākumu mūsu bibliotēkas čaklākajiem lasītājiem un bibliotēkas atbalstītājiem.  Vitamīnu kokteili  no jautriem un ironiskiem pantiem dāvinās dzejnieks Harijs Krūze.

Bērnu literatūras nodaļā visas nedēļas garumā spēlēsim spēli "Bibliotēkas Alias". Jauniešiem, sadaloties pāros vai komandās, būs iespēja spēlēt vārdu skaidrošanas spēli par bibliotēkas tematiku.

Bibliotēkas nedēļas ietvaros uzsāksim arī Valkas bibliotēkas sociālo tīklu akciju. Bibliotēka jau kādu laiku aktīvi rosās gan portālā draugiem.lv, gan Facebook un mikroblogošanas vietnē Twitter. Sasniedzot noteiktu sekotāju skaitu katrā no sociālajiem tīkliem, izlozēsim pārsteiguma balvas.

Latvijā Bibliotēku nedēļa tiek atzīmēta kopš 1997. gada, kad pirmo reizi to organizēja pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. UNESCO, novērtējot grāmatas un to lasīšanu, 1996. gada 23. aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu. Arī Latvijā ir nostiprinājusies tradīcija 23. aprīlī – Svētā Jura vai latviešiem Jurģu dienā – dāvināt rozes un grāmatas. Šī tradīcija ir atceļojusi no Spānijas provinces Katalonijas, kur līdz pat mūsdienām tiek pieminēta leģenda par Svēto Juri, kas cīnījās ar tumsonību un māņticību, izglāba no pūķa princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asins skāra zemi, uzplauka sārta roze.

Ziņu sagatavoja:

Līga Mežule
Galvenā bibliotekāre

Tagi: Bibliotēku nedēļa 2015