Šogad Bibliotēku nedēļa sākas 20. aprīlī. Bibliotēku nedēļa ir ikgadējs starptautisks pasākums, kura laikā bibliotekāri stāsta un rāda cilvēkiem visu, kas bibliotēkā labs un vērtīgs – mūsdienīgs un bagāts krājums, iespējas bez maksas lietot internetu un datubāzes, kā arī saņemt konsultācijas informācijas meklēšanā un atrašanā un daudz kas cits.

Bibliotēku nedēļā apmeklētāji tiek aicināti piedalīties arī tematiskos pasākumos, apskatīt izstādes un, protams, tikties ar interesantiem cilvēkiem.

Šīgada Bibliotēku nedēļas moto ir "Pastāvēs, kas pārvērtīsies". Šie Raiņa vārdi attiecas arī publisko bibliotēku, kas no vietas, kur cilvēki pārsvarā iegriezās, lai paņemtu uz mājām grāmatas un pēc divām nedēļām tās atnestu atpakaļ, pārvērtusies par vietu, kur līdztekus visiem līdzšinējiem pakalpojumiem tiek piedāvāta profesionāla nepieciešamās informācijas atlase, plašs izglītojošu un izklaidējošu pasākumu klāsts, datorkursi un individuālas apmācības, koncerti un diskusiju vakari, kur tiek piedāvāta telpa dažādām interešu grupu nodarbībām, kā arī vienkārši mājīga vide savstarpējai saskarsmei.

Līdztekus tādām tradicionālām aktivitātēm kā akcijas, aptaujas un viktorīnas bērniem un pieaugušajiem, bibliotekārās stundas, ekskursijas bibliotēkā un jauno grāmatu apskati, bibliotēkas un apkaimes vēsturei veltītu materiālu izstādes un prezentācijas, bērnu zīmējumu, foto un mākslas izstādes un spēles un rotaļas bērniem, rīdziniekus gaida arī vairākas interesantas tikšanās.

Rīgas Centrālā bibliotēka pieaugušajiem piedāvā tikšanos gan ar "Pūcesbērna patieso piedzīvojumu Padomijā" autoru Kasparu Pūci, gan psihoterapeitu un pārmaiņu treneri Artūru Šulcu, savukārt bērnus gaida lasīšanas akciju "Pie Raiņa" Esplanādē. RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas "Jelgava 94" autoru Jāni Joņevu, RCB Ķengaraga filiālbibliotēka – ar bērnu rakstnieku un mākslinieku Vladimiru Novikovu, bet RCB Pļavnieku filiālbibliotēka – ar grāmatas "Latvijas dievnami" autori Vivantu Volkovu. Iecerētas arī citas tikšanās un pasākumi. Informācija par Bibliotēku nedēļas norisi meklējama un atrodama Rīgas Centrālās bibliotēkas mājaslapā

Tradicionāli Bibliotēku nedēļa ik gadus tiek rīkota tajā aprīļa nedēļā, kurā iekrīt 23. datums, Jurģi jeb Svētā Jura diena. Kataloniešu leģenda vēsta, ka šajā dienā Svētais Juris nonāvējis pūķi un izglābis princesi, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsonības spēku. Vietā, kur izlijušas pūķa asinis, uzplaukusi roze, tādēļ, pieminot šo varoņdarbu, cilvēki 23. aprīlī dāvina viens otram rozes un grāmatas.

 
Informāciju sagatavoja:
Daina Ģeibaka
Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67037443; 26102462

Tagi: Bibliotēku nedēļa 2015