Ludzas novada pašvaldības realizētais projekts Nr. ERZLV04/GSKMS/2013/09 "Ludzas Lielās sinagogas restaurācija un ebreju garīgā mantojuma atdzimšana" tiek īstenots, izmantojot piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību.

Ar  EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību, Islande, Lihtenšteina un Norvēģija sekmē sociālo un ekonomisko atšķirību mazināšanu un divpusējo attiecību stiprināšanu ar saņēmējvalstīm Eiropā. Visas trīs valstis cieši sadarbojas ar ES atbilstoši Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) līgumam

Ludzas pilsētas glavenā bibliotēka projektā piedalās ar Novadpētniecības krājumā savāktajiem materiāliem par Ludzas ebreju kopienas vēsturi un Ludzā dzimušo, pasaules slaveno kinorežisoru Hercu Franku. Projekta ietvaros notika  radošās drabnīcas par multumediālās ekspozīcijas veidošanu Windows Movie Maker programmā. Bibliotēkas darbinieces Svetlana Onufrijeva, Elita Zirne, Taisija Loginova, Inta Kušnere, Natālija Pozņaka ar projekta partneru Hordlandas Muzeju centra (Norvēģija) pārstāves Mariela Norheim palīdzību izveidoja Hercam Frankam veltītu īsfilmu "Ludza ir mans sākums un mana laime".

Ziņu sagatavoja:

Inta Kušnere


Ludzas pilsētas glavenā bibliotēka

Tagi: Projekti, Hercs Franks