2015. gada 26. martā plkst. 14.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka "Vidzeme" (Rīgā, Brīvības gatvē 206) aicina uz tikšanos ar režisori Māru Ķimeli.  

Ik gadu 27. martā atzīmējam Starptautisko teātra dienu. Šogad marts ir arī dzejnieces un dramaturģes Aspazijas 150. dzimšanas dienas mēnesis.

18. martā Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē notika Ingas Ābeles lugas "Aspazija. Personīgi" iestudējuma pirmizrāde Māras Ķimeles režijā.

Lugu "Aspazija. Personīgi" rakstniece Inga Ābele sarakstījusi īpaši Jaunajam Rīgas teātrim. Tas ir viens no sešiem dramaturģijas darbiem, kas saņēma prēmiju konkursā "Modini kanonu! Rainis un Aspazija".

""Aspazija. Personīgi" ir iespaidi par dižo latviešu dzejnieci, sekojot pa viņas pēdām – mantojumā atstātajiem tekstiem," stāsta rakstniece Inga Ābele: "Luga tapa Māras Ķimeles iespaidā – savaldzināja režisores doma par to, ka atmiņās LAIKAM ir cits blīvums. Izrādes galvenais izaicinājums, manuprāt, būs aizturētu elpu kopā ar skatītājiem tajā ienirt. Man pašai Aspazijas tekstu studēšana bija kā pārvietošanās pa noslēpumainas zemes karti, gūstot apstiprinājumu tam, ko sen biju nojautusi."" (http://www.jrt.lv/tuvojas-rezisores-maras-kimeles-iestudejuma-aspazija-personigi-pirmizrade)

Un vēl Inga Ābele par Māru Ķimeli saka – "Viņa [Māra Ķimele] šobrīd ir tādā spilgtumā un uzplaukumā, ka viņa var šo izrādi uztaisīt ļoti labu. Manuprāt, Māra šobrīd ir tādā īpašā garīgā sfērā, kurā viņa ļoti labi saprot Aspaziju".

Uz tikšanos un sarunu ar režisori Māru Ķimeli par Aspaziju, teātri un dzīvi aicinām ikvienu interesentu.

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr.: 67181216, e-pasts: vidzeme@rcb.lv

 
Informāciju sagatavoja:
Lolita Grahoļska
Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkas
"Vidzeme" vadītāja
Tālr.: 67181215