27. martā plkst. 12.00 Gāliņciema bibliotēka aicina uz Latvijas meistaru dienu pasākumu - tikšanos ar stāstu meistarēm Āriju Klēveri un Aiju Kaminsku.

Marta nogalē visā valstī norisinās Latvijas meistaru dienas "Satiec savu meistaru! 2015", kuras organizē Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām. Šopavasar mācekļus pie sevis aicina rekordliels tautas lietišķās mākslas meistaru, stāstnieku, teicēju un muzikantu skaits. Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās, vairāk nekā 170 vietās,  norisināsies dažādi pasākumi, kuros varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kā pasākumi, kas saistīti  ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem.

"Daudzi no meistariem, ko varēsim satikt šogad, ir regulāri šī pasākuma dalībnieki - vairāki piedalās jau otro vai trešo reizi, taču priecājamies, ka pieteikušies arī jaunu, iepriekš "Satiec savu meistaru!" nepiedāvātu prasmju lietpratēji. Šogad ar interesantiem piedāvājumiem pasākumā iesaistīsies muzeji – Kuldīgas novada muzejs, Liepājas, Preiļu, Ventspils muzejs un citi. Kā vienmēr, visvairāk meistaru piedāvās apgūt dažādus rokdarbu veidus un aušanu, ļoti pieprasītas ir arī ēdiena gatavošanas meistarklases. Pasākumā varēs iemācīties cept plānās pankūkas pēc 20.gadsimta sākuma receptes, pīrāgus un, protams, sklanduraušus," stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

"Satiec savu meistaru!" ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā "Eiropas amatu prasmju dienas". Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

No 9. marta www.1188.lv un www.satiecsavumeistaru.lv pieejama meistaru digitālā karte.

Ziņu sagatavoja:

Iveta Skapste
Ventspils bibliotēkas
Gāliņciema bibliotēkas vadītāja
iveta.skapste@ventspils.lv
Tālr.: 63624485

Tagi: Satiec savu meistaru! 2015, Latvijas meistaru dienas