Sākoties skolēnu pavasara brīvlaikam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina bērnus un jauniešus apmeklēt brīvā laika centrus un pilsētas bibliotēkas, lai lietderīgi pavadītu brīvo laiku, iesaistītos dažādās aktivitātēs, konkursos, piedalītos tematiskajās pēcpusdienās un vienkārši satiktos ar draugiem.

Rīgā skolēnu brīvo laiku kopā ar draugiem var pavadīt kādā no 22 brīvā laika centriem, kuros bērniem un jauniešiem ir iespēja radoši darboties, organizēt pašiem dažādus pasākumus, konkursus, sportiskas aktivitātes, spēlēt novusu, biljardu, dziedāt karaoke, lasīt grāmatas, noskatīties saistošas videofilmas, vai vienkārši draugu lokā pavadīt laiku. Brīvā laika centrā strādā pedagogi, kuri labprāt darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, taču primāri ļauj radoši darboties arī pašiem, uzņemoties tikai pieskatītāja funkcijas. Brīvā laika centru apmeklējumi ir bez maksas.

Brīvā laika istabas - centri atrodas vairākās skolās vai Bērnu un jauniešu centros visos Rīgas mikrorajonos. Turklāt, bērniem, kuri apmeklē centrus obligāti nav jābūt šo iestāžu audzēkņiem.

Skolēnu brīvlaikā dažādus pasākumus, tajā skaitā radošās darbnīcas, tematiskas pēcpusdienas, zīmēšanas nodarbības, konkursus un citas aktivitātes sarūpētas Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs. Tur tiek piedāvāta iespēja arī spēlēt spēli "Alias", ātrlasīšanas sacensības un daudzas citas aktivitātes. Par visu Rīgas filiālbibliotēku piedāvājumu iespējams iepazīties interneta vietnē www.rcb.lv.

Informācija par brīvā laika centriem, to atrašanās vietu, darba laiku brīvlaikā pieejama interneta vietnē www.e-skola.lv sadaļā "Aktuāli".

Ziņu sagatavoja:

Indra Vilde


Rīgas domes


Izglītības, kultūras un sporta departamenta


Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67026838; 26708034