Kultūras informācijas sistēmu centrs un informāciju tehnoloģiju uzņēmums SIA "Tieto Latvia" aicina Latvijas publiskās un skolu bibliotēkas laikā no 23. līdz 27. martam piedalīties konkursā "BIS ALISE e-katalogs Tavā kabatā" ikgadējās akcijas E-prasmju nedēļa 2015 ietvaros.

Aktīvākās bibliotēkas saņems SIA "Tieto Latvia" sarūpētās balvas – iPad Air planšetdatoru.

Konkursa rīkotāju mērķis ir veicināt Latvijas publisko un skolu bibliotēku aktivitāti, iesaistot bibliotēku lietotājus E-prasmju nedēļas 2015 pasākumu programmā un rosinot viņus izmantot BIS ALISE e-kataloga mobilo versiju.

Bibliotekāru uzdevums konkursa ietvaros būs sarīkot pasākumu (apmācību, semināru, diskusiju, prezentāciju u.c.), kura laikā tā apmeklētāji jāiepazīstina ar  BIS ALISE e-kataloga mobilo versiju, jāparāda, kā to lietot, un jāuzdod konkrēts uzdevums, kas katram lietotājam jāveic, pieslēdzoties no mobilās ierīces bibliotēkas e-katalogam.

BIS ALISE ir Latvijas pašvaldību publiskajās un skolu bibliotēkās ieviesta bibliotēku informācijas sistēma, kurā pieejami bibliotēku elektroniskie katalogi un kura nodrošina visus bibliotekāros procesus veikt automatizēti. Šajā sistēmā lietotājiem ir iespēja attālināti meklēt un pasūtīt grāmatas no bibliotēku krājumiem. BIS ALISE bibliotēkās nodrošina pilnīgu procesu kopumu loģiskā saistībā, sākot no bibliotēkas krājuma veidošanas ar automatizētu uzskaiti, reģistrāciju, inventarizēšanu un beidzot ar grāmatu automatizētu izsniegšanu lietotājiem.

Bibliotēku informācijas sistēmas BIS ALISE izstrādātājs ir SIA "Tieto Latvia", un sistēma Latvijas bibliotēkās ieviesta projekta "Valsts vienotā bibliotēku informācijas sistēma" (VVBIS) ietvaros. VVBIS projektu īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs.

 

 

Konkursa nolikums

 

Konkursa atskaites forma

 

 

Vairāk informācijas:
Par konkursu – Inga Niedra (KISC), 67844895, inga.niedra@kis.gov.lv
Par e-katalogu BIS ALISE – Sarmīte Pogule (SIA "Tieto Latvia"), 67510983, sarmite.pogule@tieto.com

Tagi: Konkursi, BIS ALISE, E-katalogi