No 13. marta līdz 3. jūnijam Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā būs apskatāma izstāde "Ciemos. Aspazijai un Rainim 150". Izstādes atklāšana 13. martā plkst. 15.00.

Nelielā piemiņas izstāde veidota sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību. Izstādē aplūkojamas Aspazijas un Raiņa fotogrāfijas no 1925. gada, kad abi dzejnieki dzīvoja Rīgā, Dīķu ielā līdz 1943. gadam, un kad Aspazija viena vadīja savas dienas Dubultos, Meierovica prospektā 20.

Latviešu dzejnieki Aspazija un Aleksandra Čaks dzīvē tikušies vien dažas reizes, bet atmiņai no tikšanās 1929. gadā Aspazija Aleksandram Čakam nosūtījusi savu portretu ar autogrāfu. Tolaik tika izdotas A.Čaka divas jaunas dzejas grāmatas - "Apašs frakā" un "Pasaules krogs". Par to, vai Čaks Aspazijai dāvājis savas jaunākās grāmatas, ziņu nav.

Īpaša cieņa un mīlestība Aleksandru Čaku saistīja ar Raini, jo, kad kādā pasākumā Čakam jautāja, kāpēc izvēlējies kā savu pseidonīmu vārdu Čaks, nevis rakstījis dzeju ar savu uzvārdu Čadarainis, tad dzejnieks atbildējis, ka latviešu tautai jau ir savs Rainis, viņš būs Čaks. Vārdu spēle no uzvārda Čadarainis.

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis - muzejs. Lāčplēša ielā 48/50 - 14.

Darba laiks:

Otrdienas - sestdienas no 11.00 līdz 17.00

Svētdienas, pirmdienas - slēgts

Ziņu sagatavoja:

Antra Medne


Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja pārstāve


Tālr.: 67105942; 28359901
E-pasts: antra.medne@riga.lv
www.cakamuzejs.riga.lv

Tagi: Izstādes, Aspazija, Rainis