Latvijas Kristīgās akadēmijas kaligrāfijas meistarklases pasniedzējs George Goce van Durtanosky (Vācija) un Latvijas Kristīgās akadēmijas studenti aicina apmeklēt izstādi "EPISTULÆ CHRISTIANÆ". Atklāšana 2015. gada 6. martā, plkst.16.00 Rīgas domes vestibilā, Rātslaukumā 1. Izstāde atvērta no 9.- 20.martam.

EPISTULÆ CHRISTIANÆ ietvaros būs apskatāmi paleogrāfisku rakstu, uzrakstu un manuskriptu fragmentu atveidojumi no vēlā antīkā perioda un agrīnās kristietības laika līdz pat viduslaikiem un mūsdienām.

Izstādei izvēlēti kirilicas, grieķu, latīņu, koptu, glagolicas, armēņu un etiopiešu alfabētu raksti, kas izmantoti visplašāk, izplatot kristietības idejas Eiropā. Tādējādi izstāde sniedz ieskatu rakstveida izteiksmes veidos, kas veicina izpratni par sakrālās kaligrāfijas kultūras saturu - kristīgajā kultūrā balstītu sakrālu tekstu popularizēšanu.

Pārmaiņas, ko veicina digitālais laikmets, būtībā iznīcina rokrakstu kā žanru, tāpēc izzūdoša ir epistulārā kultūra, piemēram, ar roku rakstītās vēstules cilvēku starpā. Georgs G. van Durtanosky ar studentiem šajā izstādē mudina mūs kritiski izvērtēt savu mijiedarbi ar tekstu un to, kā iegūstam atziņas un atgriezenisko saiti ar reliģisko mākslu.

EPISTULÆ CHRISTIANÆ izstādē apskatāmie mākslas darbi tiecas uzrunāt plašāku sabiedrību, pievēršot uzmanību bagātajam kristīgās kultūras mantojumam, kas, neraugoties uz reliģisko piederību, ir būtisks ikkatram eiropietim un ļauj labāk izprast Eiropas vēstures, kultūras un eiropeiskās identitātes saknes.

Projekta-meistarklases laikā Latvijas Kristīgās akadēmijas studenti ne vien strādāja ar dažādiem rakstiem un rakstu ornamentiem, bet arī pētīja jautājumus, kas attiecas uz liela mēroga digitālajām bibliotēkām, resursu atrašanu, metadatiem un autortiesībām Eiropas vēstures kontekstā, kā arī ieguva praktisku pieredzi, izvēloties digitālos objektus un noskaidrojot tiesības tos izmantot. Kopumā izstādē piedalās 11 Latvijas Kristīgās akadēmijas studenti un pasniedzējs ar 40 kaligrāfijas darbiem.

Kaligrāfijas meistarklases pasniedzējs George Goece van Durtanosky ir maķedoniešu-nīderlandiešu kaligrāfs, pētnieks un burtu mākslinieks, kas dzīvo starp Maķedoniju, Nīderlandi un Vāciju, kur atrodas viņa darbnīca - "The Oak Tree Design Studio".

Kaligrāfs rada un pasniedz meistarklases tradicionālajos un mūsdienu kaligrāfijas stilos, kas ir fokusēti uz sakrālajiem rakstiem, izmantojot papīru, pergamentu, koku, māla plāksnes un citas virsmas; instrumentu klāstā ir metāla un parastās spalvas, otas un citi kaligrāfijas rīki.

Viņa darbi atrodas vairākās privātās un publiskās kolekcijās visā pasaulē. Šobrīd G.G. van Durtanosky ir Latvijas Kristīgās akadēmijas vieslektors.

Papildu informācija:
G. G.van Durtanosky / Kristīne Čakstiņa, Laura Kristlība (Latvijas Kristīgās akadēmijas, Bībeles mākslas studentes)

Kontaktinformācija:
Kristīne Čakstiņa
Tālr.: 26588369
E-pasts: kristine.cakstinaa@inbox.lv

Tagi: Izstādes, Kaligrāfija