Rakstnieks Toms Kreicbergs (Tom Crosshill) konferencē "Subject: Creativity" atklājis, ka pārdevis savu romānu "Salsa for Fidel" ievērojamajai Ņujorkas izdevniecībai Katherine Tegen Books.

Tajā pašā dienā ASV Zinātniskās Fantastikas un Fantāzijas Rakstnieku Biedrība paziņojusi, ka Kreicberga stāsts "The Magician and Laplace's Demon" nominēts 2014. gada Nebulas godalgai.

 

"Salsa Fidelam", romāns jauniešiem, stāsta par diviem tīņiem no Ņujorkas, kas dodas uz Kubu dejot un meklēt romantiku zem palmām - bet saskaras ar rasismu, seksismu, un komunisma skaudro realitāti. Tas būs Kreicberga pirmais romāns ASV tirgū, kur viņš pazīstams ar pseidonīmu Tom Crosshill.

 

"Izdot romānu ASV sapņoju jau no divpadsmit gadu vecuma," stāsta autors. "Ja būtu zinājis, cik ilgi būs jāstrādā, nezinu, vai man būtu pietikusi apņēmība. Tagad, protams, gandarījums ir milzīgs."

 

Izdevniecība "Katherine Tegen Books" ir lielā giganta "HarperCollins" apakšuzņēmums, kas publicējis tādus pēdējo gadu jauniešu bestsellerus kā Veronikas Rotas "Divergent". Kreicberga romānu plānots izdot 2016. gada rudenī.

 

Kubas tematika autoram tuva arī personiski. Pēdējo gadu laikā Kreicbergs četrus mēnešus pavadījis Havanā, intensīvi apgūstot salsas deju un mūziku. Viņš brīvi pārvalda spāņu valodu un Rīgā palīdzējis atvērt salsas studiju "CosaBuena".

 

Arī stāsts "The Magician and Laplace's Demon", kurš godināts ar Nebulas godalgas nomināciju, iesākas Kubā. Labākajās fantastikas žanra tradīcijās stāsta darbība gan notiek visas mūsu galaktikas plašumos un daudzu gadsimtu garumā. Tas pagājušā gada decembrī publicēts populārajā elektroniskajā žurnālā Clarkesworld.

 

Nebulas godalga ir viens no diviem augstākajiem apbalvojumiem fantastikas žanrā. Nominācija tiek uzskatīta par lielu pagodinājumu, kuru izceļ autoru biogrāfijās un uz grāmatu vākiem. "Laplace's Demon" ir jau trešais Kreicberga stāsts pēdējo četru gadu laikā, kurš nominēts šai godalgai.

 

"Īpaši gandarīts jūtos, jo šis stāsts ir mana pirmā publikācija kopš 2012. gada," min Kreicbergs. "Ilgu laiku esmu pavadījis, strādājot vien pie romāniem, tādēļ prieks redzēt, ka neesmu vēl aizmirsis rakstīt arī īsi."

 

Ne "Salsa Fidelam", ne "The Magician and Laplace's Demon" vēl nav iztulkoti latviski. Drīz gan latviešu lasītājiem būs iespēja lasīt citu Kreicberga jaundarbu, šoreiz ne fantastikas žanrā. Romāns "Lopu ekspresis" stāstīs par kāda latvieša piedzīvojumiem finanšu tirgū Volstrītā ASV - un par viņa vecmāmiņas gaitām Sibīrijas izsūtījumā. To šovasar klajā laidīs apgāds Zvaigzne ABC.

 

Vairāk par rakstnieku iespējams uzzināt viņa mājas lapās - http://www.tomcrosshill.com un http://www.tomskreicbergs.lv

Ziņu sagatavoja:

Aira Laiviņa


Publicitātes koordinatore

Tagi: Toms Kreicbergs