Jelgavas 750. jubilejas gadā Zinātniskā bibliotēka veido virtuālo izstāžu ciklu "Pirmais Latvijā - Jelgavā". Izstāžu ciklā tuvāk iepazīsim notikumus, par kuriem varam teikt "pirmais Latvijā, pirmo reizi Latvijā" un kuri norisinājušies tieši Jelgavā. Izstādēs iekļautie materiāli ir brīvi pieejami ikvienam interneta lietotājam, atverot saites.

Pirmā virtuālā izstāde veltīta "Latviešu Avīzēm", pirmajam laikrakstam latviešu valodā, kurš klajā nāca Jelgavā.


Otrajā izstādē stāstīts par žurnālistu, publicistu, rakstnieku un aktīvu sabiedrisko darbinieku Juri Māteru, kurš Jelgavā izdeva pirmo juridisko laikrakstu latviešu valodā Tiesu Vēstnesis (1880 – 1884).


..”Viņš pieder tai latviešu intelliģentu saimei, kas dzīvē ceļu izlauž pati saviem spēkiem un ar sava darba panākumiem nokļūst nemirstīgajo skaitā. Drosme teikt atklātu vārdu, cīnīties pret visāda veida netaisnībām, darbs vispārības labā, negaidot par to sev atlīdzību, apbrīnojamā darba mīlestība un daudzpusība ir raksturīgie vilcieni Mātera portreta zīmējumam..”

/H.Apsīts/


Šajā izstādē varam tiešsaistē izlasīt vai lejuplādēt romānu "Sadzīves viļņi" (1898),  atrast biogrāfiskās ziņas, iepazīt Jura Mātera izcilo personību viņa līdzcilvēku un mūsdienu autoru publikācijās, uzzināt vairāk par Mātera ielu Jelgavā vai iegūt informācijas avotus tālākai izpētei.


Par pārējo izstāžu tematiem sekojiet informācijai, mēs vēlētos saņemt arī lasītāju viedokli un ierosinājumus turpmākajām izstādēm.

Ziņu sagatavoja:

Zane Osīte
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka
Tālr.: 22069008


E-pasts: zane.osite@jzb.jelgava.lv

Tagi: Izstādes, Jelgava, Virtuālās izstādes