Latvijas Universitātes Bibliotēka piedāvā Latvijas Universitātes (LU) zinātniskās darbības veikumu iepazīt virtuālajā izstādē “Publikācijas 2014”. LU zinātniskās darbības 2014. gada rezultāti atspoguļoti 1725 publikācijās. LU struktūrvienību vadītāji īpaši izcēluši 121 publikāciju kā nozīmīgāko, kam izstādē pievērsta īpaša uzmanība.

Izstādes veidošanā iesaistījušies visi LU struktūrvienību vadītāji un nozīmīgāko publikāciju autori. Rezultātā izstāde ir ieguvusi bagātu saturu: anotācijas, recenzijas, fotogrāfijas un video materiāli palīdz atklāt katras LU struktūrvienības pētnieciskos virzienus un sasniegumus, kā arī dod iespēju ielūkoties pētījumu tapšanas gaitā.
LU intelektuālie sasniegumi, kas atspoguļoti virtuālajā izstādē "Publikācijas 2014" skaidri apliecina, ka LU mērķtiecīgi un droši turpina īstenot savu vīziju – kļūt par vienu no vadošajām zinātnes universitātēm Baltijas reģionā – un ieņem atzītu vietu Eiropas universitāšu saimē.


LU virzību uz izcilību apliecina arī 2014. gadā saņemtie universitāšu reitingi: QS World University Rankings reitings, kas uzrāda augstskolas 701.–800. vietu pasaules universitāšu vidū, savukārt reitings QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia 2014/15 norāda, ka LU ir vienīgā Latvijas augstākās izglītības iestāde, kas iekļuvusi 50 labāko universitāšu sarakstā un šobrīd ieņem godpilno 41. vietu.


Virtuālā izstāde "Publikācijas 2014" atspoguļo gan atsevišķu autoru nozīmīgo ieguldījumu pētniecībā, gan LU struktūrvienību zinātniskās darbības virzienus un devumu ne tikai Latvijas zinātnē, bet arī nopietnu pētnieciskās darbības pienesumu Eiropas un pasaules kontekstā.


Iepriekšējo gadu LU intelektuālo sasniegumu virtuālās izstādes

Ziņu sagatavoja:

Ilva Paidere
Latvijas Universitātes Bibliotēka
Galvenā bibliotekāre
Tālrunis: 67551286
E-pasts: ilva.paidere@lu.lv
Adrese: Lielvārdes iela 24, Rīga, LV-1006

Tagi: Izstādes, Virtuālās izstādes