No 2015. gada 1. janvāra Tautas frontes muzejs iekļauts tā sabiedriskajai nozīmībai atbilstošas institūcijas – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja – struktūrā.

Tādējādi varēs nodrošināt muzeja krājuma kā Nacionālā muzeju krājuma sastāvdaļas saglabāšanu, izpēti un izmantošanu, kā arī muzeja pamatfunkciju profesionālu veikšanu un pilnvērtīgu muzeja misijas īstenošanu sadarbībā ar biedrību "Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome". LNVM pienākums ir saglabāt LTF kolekcijas – muzeja krājumu, arhīva materiālus – kā nedalāmu kopumu.

Vēsturiskā Latvijas Tautas frontes ēka (nekustamais īpašums Rīgā, Vecpilsētas ielā 13/15) tiek saglabāta valsts īpašumā, paredzot tai konkrētu pielietojumu – Tautas frontes muzeja darbības nodrošināšanu.

Valdība 2014. gada 1. jūlijā palielināja Kultūras ministrijas (KM) bāzes izdevumus 2015. gadam par 143 815 eiro un 2016., 2017.gadam par 134 525 eiro katru gadu, lai nodrošinātu LTF muzeja kā LNVM struktūrvienības darbību.

Tautas frontes muzejs ir viena no Latvijas jaunāko laiku vēstures liecību krātuvēm, kurā atrodams unikālu priekšmetu un dokumentu kopums, kas vēstī par Latvijas tautas neatkarības centieniem 20.gs. 80. gadu otrajā pusē, kas tautas atmiņā iemūžināta kā Latvijas trešā Atmoda – pasaules vēstures kontekstā tiek dēvēta par Dziesmoto revolūciju. Ikviens interesents var iepazīties ar dokumentiem, fotogrāfijām, kinohronikām, kas ataino Atmodas laika vēsturiskos procesus, notikumus un to dalībniekus. Muzejs glabā vēsturiskās liecības par lielāko Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas perioda tautas kustību – Latvijas Tautas fronti.

Atzīmējot LTF dibināšanas 25. gadadienu, 2013. gadā tapa jauna ekspozīcija "Atmoda – LTF – neatkarība". Tā veltīta Trešajai atmodai un Latvijas Tautas frontes lomai Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanā.

Muzeja telpas iekārtotas 20.gadsimta 80.-90. gadu stilistikā, atgādinot laikus, kad muzeja ēkā darbojās Tautas fronte. Ekspozīcija iekārtota trijos muzeja stāvos, un to vizuāli savieno ausekļa zīme, kas stilizēti tiek apspēlēta interjerā un atsevišķos dizaina elementos. Ar mūsdienīga dizaina un tehnoloģisku līdzekļu palīdzību apmeklētāji var ne tikai iegūt informāciju, bet arī emocionāli izjust ekspozīcijā atspoguļotos notikumus. Ar skārienjutīgo ekrānu satura palīdzību apmeklētāji var iepazīties ar daudziem Tautas frontes krājuma materiāliem. Interaktīvās spēles un interesants dizains padara muzeju saistošu arī jaunāka vecuma apmeklētājiem.

Pieteikt ekskursijas iespējams muzeja darba laikā, rakstot uz e-pastu tfm@history-museum.lv vai zvanot pa tālruni 67224502.


Papildu informācija:
Astrīda Burbicka
LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja
Tālr.: 67221357; 26341556
astrida.burbickahistory-museum.lv

Tagi: Muzeji