2014. gada 20. novembrī plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Kr. Barona ielā 1, Rīgā notiks Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšana kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem. Pasākumā tiks pasniegta arī Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) šogad iedibinātā Cimzes balva.

Ar pirmo Cimzes balvu tiks godināti divi izcili kultūrizglītības pedagogi – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģe Ilze Treija un Jūrmalas Mākslas skolas skolotājs, direktora vietnieks izglītības jomā Antons Vaivods.

Ilze Treija ir viena no vadošajām vidējās paaudzes klavierspēles skolotājām Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Vislielāko vērību veltījusi darbam ar klavierspēles iesācējiem, izstrādājusi mācību priekšmeta Pianisma vēsture programmu, piedalījusies mācību priekšmeta Klavierspēle programmas izstrādāšanā. Vairāk nekā 20 viņas audzēkņu ieguvuši godalgotas vietas starptautiskos konkursos un daudz koncertējuši ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Viņa ilgus gadus bijusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle vadītāja. Piedalījusies dažādu, arī starptautisku pianistu konkursu žūriju darbā.

Antons Vaivods darba gaitas Jūrmalas pilsētā uzsācis 1977. gadā. 37 darba gadu laikā A. Vaivods ir ieguvis lielu popularitāti Jūrmalas pilsētā kā izcils un radošs pedagogs. Viņš savā darbā izmanto mūsdienīgas mācību metodes, cenšoties saviem audzēkņiem iemācīt ne tikai zīmēt un gleznot, bet būt mērķtiecīgiem, daudz strādāt. A. Vaivoda audzēkņi regulāri piedalās vizuālās mākslas konkursos Latvijā un ārpus tās. 20 gadus pedagoga vadībā tiek rīkotas radošās mākslas vasaras izbraukuma nometnes. No 1990. gada A. Vaivods ir Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs un aktīvi ar saviem darbiem piedalās izstādēs un mākslas projektos.

Cimzes balvas piešķiršanas mērķi ir novērtēt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu. Šogad – J. Cimzes 200. jubilejas gadā balva tiks pasniegta pirmo reizi. Katru gadu piešķirs divas balvas – vienam pedagogam mūzikas un dejas jomā, vienam pedagogam mākslas un dizaina jomā.

Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814 - 1881) vārdā. J. Cimzes vadībā Vidzemes skolotāju seminārs kļuva par pirmo latviešu profesionālo skolotāju mācību iestādi, tādēļ J. Cimzi dēvē par skolotāju skolotāju.

Ne tas, ko viņš var, bet kā viņš to var – padara skolotāju par meistaru savā amatā. / Jānis Cimze /

Plašāka informācija par Cimzes balvu LNKC mājas lapā www.lnkc.gov.lv

Ziņu sagatavoja:
Inga Bika
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
Tālr.: 67228985; 26443166
E-pasts: inga.bikalnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv

Tagi: Balvas, Apbalvojumi, Cimzes balva