12. novembrī Valmieras bibliotēkā atklāja fotoizstādi "Latvijas mazās gaismas pilis". Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības un arhitekta Jāņa Dripes veidotajā fotoizstādē var iepazīties ar 59 Latvijas bibliotēkām, kas pēdējos 10 gados piedzīvojušas pozitīvas pārmaiņas. Valmieras pilsētu izstādē pārstāv Valmieras integrētā bibliotēka.

Pēdējo desmit gadu laikā no jauna celtas vai pārbūvi piedzīvojušas daudzas Latvijas publiskās bibliotēkas. Katrai pilsētai, kur tapusi jauna bibliotēka, tas bijis nozīmīgs notikums. Svarīgi visas valsts mērogā parādīt šīs pozitīvās pārmaiņas.

Arhitekts un izstādes kurators Jānis Dripe stāsta: "Šis ir gaismas punktu vizualizācijas projekts un stāsts par pozitīviem procesiem Latvijas bibliotēkās no Līvāniem līdz Valmierai, no Kursīšiem līdz Medumiem vai Jumurdai, Mārupei un Zorģiem. Lai arī mērogi un rocība bieži ir nesalīdzināmi, mēs centāmies pamanīt ne vien izcilību, bet arī labo gribu visos Latvijas novados. Mūsdienīga bibliotēka sen vairs nav tikai grāmatu glabātuve. Labajos piemēros tā ir vietas dvēsele. Tur kopā lieliski sadzīvo kultūras mantojums un mūsdienu tehnoloģijas, grāmata un virtuālais teksts, mazpilsētu miers un pasaules elpa, arhitektūra un saturs."

Izstāde "Latvijas mazās gaismas pilis" pirmo reizi tika eksponēta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ēkā tās atklāšanas nedēļā. Oktobrī izstāde bija skatāma Ventspils bibliotēkās, un tagad tā atceļojusi uz Valmieru, savukārt decembrī dosies uz Daugavpili. Izstāde ikvienam interesentam apskatāma Valmieras bibliotēkā Cēsu ielā 4 no 12. novembra līdz 29. novembrim.

"Latvijas mazo gaismas piļu" izstādes idejas autori ir LNB direktors Andris Vilks un Limbažu Galvenās bibliotēkas direktore Dzintra Justa. Fotoizstādi rīko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable Foundation, Live Riga, Valmieras pilsētas pašvaldības un citu Latvijas pašvaldību atbalstu.

Valmieras integrētās bibliotēkas telpu pārbūve un iekārtojums ir Valmieras pilsētas pašvaldības un Vidzemes Augstskolas izstrādātā un īstenotā projekta "Vidzemes Augstskola - vārti uz vienoto Eiropas izglītības telpu" daļa.

2007. gada novembrī Valmieras integrētā bibliotēka uzsāka darbu renovētās, moderni iekārtotās telpās 3122 m2 platībā. Projekta īstenošanai tika saņemti Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļi, valsts investīcijas un Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums. Rekonstrukcijas projekta autors ir arhitekts L. Šmits, interjera projekta autore ir Z. Šmita. Būvdarbus veica Būvuzņēmums "SCO centrs".

Papildu informācija:
Olita Pričina-Voitika
Tālr.: 26470109
E-pasts: olita@gaisma.lv

Ziņu sagatavoja:
Justīne Deičmane
Valmieras pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste

Tagi: Izstādes, Bibliotēku ēkas, Latvijas mazās gaismas pilis