2014. gada 12. novembrī plkst. 12.00, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstītā projekta "Es lasu, esmu aktuāls!" īstenošanu, Ventspils Bērnu bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) tikšanās ar Ievu Melngalvi. Šoreiz saruna par jauniešu fantāzijas žanra literatūru.

Ieva Melgalve (1981) ir latviešu rakstniece un dzejniece. Plašu ievērību un rezonansi sabiedrībā izpelnījās viņas pirmais eksperimentālās literatūras lugu un stāstu krājums "Bezzaudējuma punkts" (1999). Vēlāk pievērsusies fantastikas žanram. 2013. gadā izdota SF (zinātniskās fantastikas) luga "Necilvēki" un fantāzijas romāns "Mirušie nepiedod", 2014. gadā - grāmata bērniem "Bulta, Zvaigzne un Laī".

"Necilvēki" ir zinātniskās fantastikas luga, kuras darbība notiek pēc 3. pasaules kara. Ir iznīcināta visa cilvēce un palikuši vienīgi cilvēku radītie roboti - apveltīti ar mākslīgo intelektu un gandrīz cilvēciskām emocijām.

Literatūrā it bieži sastopamā labo/ļauno vai balto/melno spēku cīņa romānā "Mirušie nepiedod" pasniegta cita līmeņa kvalitātē. Pārcelšanās nezināmā, bet ļoti ticamā pasaulē, kur fantāzija saplūst ar visu, kas pazīstams psiholoģisko romānu, simbolisma un detektīvromāna faniem, proti, tur labais un ļaunais rādās daudz dabiskāks – jo ir ļoti nosacīts.

Ieva Melgalve darbojas arī reklāmas jomā, veidojot reklāmas tekstus,  un vada praktiskās nodarbības topošajiem literātiem "Literārajā akadēmijā".

Ieeja uz pasākumu bez maksas.

Informācija:
Kristīne Rendeniece
Ventspils Bērnu bibliotēkas
vecākā bibliotekāre
E-pasts: kristine.rendeniece@ventspils.lv
Tālr.: 63627361