Melodrāma "DZEJNIECE. Mirdzas Ķempes mīlestība" 31. novembrī un 4. decembrī 18:00 bijušajā Rakstnieku savienībā, Kr.Barona 12.

Izrāde par leģendāro dzejnieci. Titullomā aktrise Raimonda Vazdika, viņas partneri - Andris Bulis un Ģirts Šolis, kurš ir arī iestudējuma režisors.

Pēdējais, kurš Mirdzas Ķempes-Ādamsones uzvārdu mainīs pret citu - Naikovska, būs tumšacains homoseksuālis ar gludām priestera manierēm, gadus divdesmit jaunāks par Mirdzu. Mirdza viņam nopirks dārgu automašīnu un algos šoferi. Savā starpā laulātie sarunāses angliski. Viņi satiksies reti. Mirdza galvenokārt uzturēsies Rakstnieku savienībā.

No grāmatas Zigmunds Skujiņš “Paralēlās biogrāfijas", Mansards, 2005.g.

Izrādē par kādreiz leģendāro Tautas dzejnieci savienoti fakti no viņas dzīves, dzejas motīvi, dokumentāli kinokadri un Edgara Mākena speciāli rakstītas dziesmas, kam pavadījumu ieskaņojusi grupa "Gaujarts" un izrādē dzied Raimonda Vazdika.

Kostīmus veidojusi Anna Heinrihsone.

Vilnis Vējš:

"Darbība notiek 50. gados, kad Mirdza Ķempe ir, kā pati izteikusies "ne jauna, ne veca", bet vientuļa un jau sacerējusi testamentu. Negaidīti viņas mājās un arī dzīvē ienāk Linards Naikovskis - izskatīgs jauns cilvēks, kurš drīz vien kļūst par dzejnieces vīru. Viņam izveidojas saspīlētas attiecības ar Ķempes uzticamo šoferi Žani, un arī sarežģījumi laulības dzīvē nav tālu... "

Mirdza Ķempe (1907 - 1974) bija spilgta parādība latviešu literatūrā. Sākusi rakstīt pirmskara Latvijā, viņa piedzīvoja evakuāciju uz Krieviju, traģisku dzīvesbiedra Erika Ādamsona nāvi un padomju laika cenzūras ierobežojumus. Dzejniece gan tajos iejutās, sacerēdama pasūtījuma dzejoļus, par ko izpelnījās dažādus apbalvojumus un pat Tautas dzejnieces titulu. Liela daļa viņas dzīves norisinājās Rakstnieku savienībā, vietā, kur tagad norisināsies izrāde, audzinot jaunos dzejniekus. Ķempe arī bija pirmā, kura pēc kara atļāvās izdot mīlas lirikas krājumu. Vai slavenā dzejniece dzīvoja dubultu dzīvi - kādu motīvu vadīta?

Producents nodibinājums "Mūzikas un mākslas atbalsta fonds".

Vairāk www.kulturmarka.lv

Biļetes www.bilesuserviss.lv

Ziņu sagatavoja:
Laila Baumane
"Mūzikas un mākslas atbalsta fonda" pārstāve
Tālr.: 29470103
E-pasts: baumane.laila@gmail.com

Tagi: izrādes, Mirdza Ķempe