Sagaidot Latvijas valsts proklamēšanas 96.gadadienu, lai radītu svētku noskaņojumu, rosinātu pārdomas par valsti un piederības sajūtu, Ventspils bibliotēka aicina apmeklēt pasākumus un izstādes bibliotēkās.

10. novembrī plkst.16.00 Galvenajā bibliotēkā atklās mākslinieces Laimdotas Junkaras darbu izstādi "Mājās". Izstādē skatāmi 24 darbi, kuru tematika sakņojas dzimtās zemes krāsās un tēlos.


11. novembrī plkst. 13.00 Galvenajā bibliotēkā Latvijas radio žurnālists Eduards Liniņš aicina uz sarunu par valsti, bet 13. novembrī plkst.18.00 aktieris un dziesminieks Juris Hiršs- uz muzikālu programmu "Dzimtenes sajūta".


14. novembrī Galvenajā bibliotēkā būs iespēja noskatīties divas dokumentālas filmas un tikties ar filmu scenārija autoriem Ati Kļimoviču un Inesi Zanderi. Plkst. 13.00- filma "Gauja. Divreiz vienā upē", kuras veidotāji, turpinot 1934.gadā uzņemto stāstu par Gauju, dokumentējuši dzīvi upes krastos 2013.gadā, teju 80 gadus vēlāk.  Savukārt plkst.16.00-  stāsts par četru latviešu leģionāru likteni- dokumentālā filma "Četrreiz katrs viens".


Pārventas bibliotēkā 10.novembrī plkst.19.00 skanēs latviešu mūzikas koncerts, bet 13. novembrī plkst. 19.00 koncertā "Armaud" muzicēs Paula Fekarota (trompete, ģitāra, vokāls) un Kaspars Vizulis (ģitāra).


13.novembrī plkst. 16.00 Pārventas bibliotēkā atvērs Jura Žagara, Jāņa Zvirgzdiņa un Jāņa Kaminska grāmatu "Globālās navigācijas satelītu sistēmas", bet 14. novembrī plkst. 14.00 ciklā "Sen to Rīgu daudzināja", kas veltīts Rīgai kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētai, viesosies grāmatas “Mūzu bastions” autors Mikus Čeže. Līdz mēneša beigām Pārventas bibliotēkā apskatāma mākslinieces Agneses Bules darbu izstāde "Latviešu sapnis".


Latvijai veltīti tematiski pasākumi, radošas darbnīcas un konkursi norisināsies arī Bērnu bibliotēkā un Pārventas bibliotēkā.

Ziņu sagatavoja:
Astra Pumpura
Ventspils bibliotēkas direktore
Tālr.: 63623598
E-pasts: astra.pumpura@ventspils.lv

Tagi: Pasākumi, Ventspils bibliotēka