2014. gada 27. oktobrī plkst.13.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) tikšānās ar žurnāla IEVA žurnālisti, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, populāru grāmatu autori Līgu Blauu.


Līga Blaua sarakstījusi grāmatas par Latvijā ievērojamām un spilgtām personībām – Viju Artmani, Džemmu Skulmi, Maiju Tabaku, Jāni Paukštello, akadēmiķi Jāni Stradiņu. Savukārt grāmatā “Dzīves stāsti” apkopoti stāsti par latviešu rakstniekiem, aktieriem, režisoriem, kā arī pētījumi par literārajiem prototipiem J. Jaunsudrabiņa, I. Kalnāres, A. Ivaskas un citu autoru darbos.
Kādēļ neapprecējās Rūdolfs Blaumanis? Cita patiesība par Vili Lāci? Skatuve, ģimene, dzīve - Velta Līne. Mīlestība Jāņu naktī un 25 vēstulēs... Šajā grāmatā lasāmi likteņstāsti, kas autori īpaši uzrunājuši. “Vienkāršas dzīves, spoži likteņi, traģiski pavērsieni - tik dažādi ir satikto un nesatikto cilvēku stāsti”. Galvenais un vienojošais - autore mīl savu stāstu varoņus un ļauj tos ieraudzīt un iemīlēt arī lasītājiem. Noskaņu palete veidojas bagātīga. Katrs stāsts uzrunā savā neatkārtojamā veidā, kādu tam piešķir rakstītājas īpašais talants.


Ēriks Hānbergs, rakstnieks un publicists:
“Līga prot stāstīt, aizķerot lasītāja sirdi. Ar viņu personības ir vaļsirdīgas, nojauzdamas, ka tālākteicēja nenodarīs pāri. Džemma Skulme pauda: “Es Līgai uzticējos pilnīgi.””

Inita Sila, žurnāla IEVA galvenā redaktore:
“Līga Blaua ir profesionālas žurnālistikas zīmols. Jo žurnālista augstākais novērtējums ir, kad intervijai uzrunāta persona atzīst: “Gribu, lai mani intervē šis žurnālists.” Un par Līgu tā saka. Viņa spēj atrast kopīgu valodu gan ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, gan vienkāršiem lauku ļaudīm.”

Pasākums notiek sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) projekta “Tikšanās Latvijas novadu bibliotēkās” ietvaros.

Ieeja uz pasākumu bez maksas.