Līdz svētdienai, 26. oktobrim, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstādē „1514.Grāmata.2014” ir apskatāms Francijas karalienes Annas nāvei veltīts, pirms 500 gadiem radīts krāšņs un unikāls manuskripts. Nākamnedēļ tas atgriezīsies Mērmano-Vestrēniāna muzejā, Hāgā, Nīderlandē.

Francijas karaliene, Luija XII (Louis XII, 1462-1515) sieva Anna no Bretaņas (Anne de Bretagne, 1477-1514) mirusi 1514. gada 9. janvārī, karaļa rezidencē, Bluā (Blois) pilī. Annas nāve un apbedīšana bija notikums ar plašu publisku rezonansi, laikabiedri to atspoguļoja neskaitāmos manuskriptos un iespiestās grāmatās.

Īpaši Annas apraudāšanas un bēru dokumentēšanai tika radīti 34 manuskripti, kuros krāsainās miniatūrās ir precīzi attēlotas karalienes bēru ainas. Tas ir viens no pilnīgākajiem vēlo viduslaiku valdnieku bēru aprakstiem un attēlojumiem. Izstādē redzamais manuskripts ir nogādāts Rīgā ar Nīderlandes Karaliskās bibliotēkas atbalstu.

Izstādi "1514.Grāmata.2014" organizē LNB sadarbībā ar nodibinājumu "Rīga 2014" un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē (LPESP) sekretariātu.

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs eksponēta līdz 2015. gada 31. martam, bet sakarā ar LPESP norisēm apmeklētājiem tā būs pieejama līdz 2014. gada 11. decembrim.

Pēc 11. decembra izstāde turpināsies, taču tā būs pieejama LPESP viesiem.

Vairāk par ekspozīciju

 

 

***

Attēlā: Anna no Bretaņas, Francijas Nacionālās bibliotēkas manuskripts

Ziņu sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv