2014. gada 22. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, plkst.11.30 notiek Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācijas (LATABA) 20 gadu jubilejas pasākums.

LATABA jubilejas konferenci atklās Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete. Ar referātiem par Latvijas akadēmisko bibliotēku pagātni, tagadni un nākotni uzstāsies RTU Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Janbicka, Latvijas Universitātes Bibliotēkas direktore Iveta Gudakovska, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Stratēģijas attīstības nodaļas vadītājs Uldis Zariņš. Par bibliotēku nākotni digitālā laikmetā vēstīs Eiropas Bibliotēku informācijas un dokumentācijas asociācijas (EBLIDA) prezidents Klauss Pēters Betgers (Klaus-Peter Böttger).

Latvijas Akadēmisko bibliotēku asociācija ir dibināta 1994. gada 11. oktobrī, piedaloties 10 bibliotēkām. 20 gadu laikā tā izveidojusies par spēcīgu organizāciju un aptver visas lielākās Latvijas akadēmiskās un speciālās bibliotēkās - kopskaitā 26. LATABA nodrošina biedru interešu pārstāvniecību LR Izglītības un zinātnes ministrijas darba grupās un stratēģisko lēmumu pieņemšanas procesā, organizē savstarpējās pieredzes apmaiņas, kvalifikācijas celšanas un informatīvos pasākumus.

Ziņu sagatavoja:
Eva Albrehta
LATABA prezidente
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas bibliotēkas vadītāja
Tālr.: 67808011
E-pasts: eva.albrehta@rpiva.lv

Tagi: LATABA