2014. gada 22. oktobrī plkst. 18.00 Ventspils Galvenā bibliotēka (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) aicina uz Ievas Rupenheites dzejas krājuma "nepāriet" atvēršanu. Grāmata izdota apgādā Neputns.


“Krājums dod iespēju atkal sastapties ar ļoti sievišķīgo, smalko un reizē dzīves reālijām delikāti piesaistīto Ievas Rupenheites dzeju,” stāsta Neputns galvenā redaktore Laima Slava.


"nepāriet" ir Ievas Rupenheites trešais dzejoļu krājums. Tajā apkopoti dzejoļi, kas tapuši pēdējo septiņu gadu laikā. “Mani dzejas krājumi bijuši diezgan nesteidzīgi – septiņu gadu intervāli ir starp visiem trim izdotajiem,” secina dzejniece.
Īpašu noskaņu grāmatai piešķir grafiķa Pauļa Liepas radītais vizuālais noformējums, kas veido interesantu saspēli ar Rupenheites dzeju.


“Esmu priecīga par Pauļa Liepas dzejas/mākslas izjūtu, par to, ka joprojām atnāk dzejoļi, tāpēc arī nosaukums – nepāriet. Protams, vienmēr vajag atstāt brīvu telpu arī nosaukumā,” tā Ieva Rupenheite.


Ieva Rupenheite dzimusi un augusi Rīgā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju. Kopš 2002. gada strādā Ventspils muzejā un dzīvo Sārnatē. Pirmais  dzejoļu krājums Vajadzīgo pasvītrot (Neputns) iznāca 2001. gadā, savukārt par otro dzejas krājumu Melnas krelles (Neputns, 2007) Rupenheite tika nominēta Dzejas dienu un Literatūras gada balvai.


Atklāšanas pasākumā piedalīsies Ieva Parša (balss), Orests Silabriedis (mūzika), Paulis Liepa (grafika), Ieva Rupenheite (dzeja).

Ieeja uz pasākumu bez maksas.