No 2014.gada 10. līdz 18. septembrim liepājnieki un Liepājas viesi, visi, kuriem mīļa un tuva dzeja, tiek aicināti piedalīties dzejas dienu pasākumos.

Šogad Dzejas dienu moto ir dzejnieka Jāna Petera vārdi "Šajā mūžīgā pieprasītgrēkā pats galvenais spēks ir vārds". Dzejas un literatūras laiks Liepājā solās būt saturiski daudzveidīgs un spilgts, piedāvājot sarīkojumus dažādām gaumēm un vecumiem.


Liepājas Dzejas dienu 2014 svinīga atklāšana notiks 10. septembrī plkst. 17.00 pie dzejnieces Mirdzas Ķempes pieminekļa (skvērā Peldu un Ūliha ielu krustojumā). Savukārt pirmais Dzeju dienu pasākums – Dzejas rīts Liepājas skolās notiks 10. septembrī plkst. 10.00. Skolēniem īpašu muzikālu dzejas programmu "Grēcinieka Lūgšana" - Jānis Peters dzejā un dziesmā ir sagatavojuši aktrise Sigita Jevgļevska un ģitārists Māris Kupčs. Dzejas rīti skolās notiks arī 11. un 12. septembrī plkst. 10.00.


10. septembrī plkst. 19.00 viesnīcas "Promenāde" Hika spīķerī liepājniekus un Liepājas viesus gaida atkaltikšanās prieks ar Ojāra Vācieša dzeju sarīkojumā "Klavierkoncerts…". Dziļi un patiesi ir Jāņa Petera vārdi par Ojāru Vācieti - Liels dzejnieks ir kultūras kristāls. Mums tāds ir. Kā asara. Kā sveķis. Kā izlauzies avots. Ojāra Vācieša dzeju lasīs Dailes teātra aktieris Juris Bartkevičs, par muzikālo gaisotni gādās pianists Normunds Kalniņš.

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka

Tagi: Dzeja, Dzejas dienas 2014