2014. gada 16. septembrī plkst. 13.00 Raiņa muzejā "Tadenava" (Tadaine, Dunavas pagasts, Jēkabpils novads) notiks Dzejas diena bērniem "Augam ar garo pupu".

Programmā:

  • bērnu dzejas gadagrāmatas "Garā Pupa 2014" atvēršana;
  • ilustrāciju izstāde un radošā darbnīca;
  • dzejas draugi: Renārs Kaupers ar dziesmām bērniem;
  • grāmatu galds.


Tadenava, vieta, kur Rainis reiz bija mazs puisītis, 16. septembrī kļūs par bērnu dzejas galvaspilsētu.

1983. gadā "Garās pupas" pirmā gadagājuma ievadvārdos Ojārs Vācietis rakstīja: "Te nu ir vēl viena, nemaz nevar izstāstīt, cik raibziedaina pupa." Dzejnieka un redaktora Ulda Ausekļa savulaik rūpīgi koptā Dzejas dienu krājuma bērniem izdošanu šogad pēc ilgāka pārtraukuma atjauno biedrība Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome.

Krājumā, kura sastādītāja ir Inese Zandere, tāpat kā agrāk, atrodami dzejas un atdzejas jaunumi, tostarp vairākas pasakas dzejā, ieskats tautasdziesmu bagātībā (šoreiz – rakstnieces Laimas Kotas acīm), atgādinājums par šāgada izcilo jubilāru – Viļa Plūdoņa un Jāņa Baltvilka – dzīvi un darbiem, atradumi dzejnieku arhīvos. Pirmoreiz "Garajā pupā" būs ludziņa dzejā (to uzrakstījusi Inga Ābele) un vesela nodaļa, kas veltīta pašu bērnu darbiem. Gadagrāmatas jauno veidolu radījuši Rūta Briede un Artis Briedis, ilustrējis mākslinieks Mārtiņš Zutis.

Šī grāmata ir draugos ar projektu "Garā pupa", kas palīdz augt bērnu kultūras pieredzei. Krājumu kā dāvanu bez maksas saņems Latvijas bibliotēkas un skolas, bet pārdoto grāmatu ieņēmumi tiks izmantoti šim kultūras projektam: www.garapupa.lv.

Ar "Garo pupu" Tadenavā iepazīstinās grāmatas veidotāji. Turpināsies arī ikgadējā satikšanās ar dzejas draugiem, kas dzejnieku uzrakstīto nes tālāk savā mākslā – ilustratoriem, aktieriem, mūziķiem. Šogad Tadenavas viesis būs Renārs Kaupers, kurš jau pavisam drīz, septembra otrajā pusē laidīs klajā jaunu solo albumu bērniem "Sasauc smieklus izklīdušus" ar Ineses Zanderes dzeju.

Vairāk informācijas pa tālr. 65229391; 29250484, e-pastu: tadenava@memorialiemuzeji.lv