Atzīmējot Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas atklāšanu, Latvijas Pasts izdod šim notikumam veltītu aploksni, kurā attēlota bibliotēkas turpmākā mājvieta - Gaismas pils. Jaunās aploksnes pirmās dienas zīmogošana notiks 2014. gada 28. augustā no plkst.12 līdz 20.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3.

No plkst.12.00 bibliotēkā norisināsies viens no tās svinīgās atklāšanas pasākumiem Novadu diena, kuras ietvaros uzrunu teiks kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, bet atklāšanas pasākumu noslēgs Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs, prezentējot jaunāko filatēlijas izdevumu - Gaismas pilij veltīto aploksni.

Jaunā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzama iespaidīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka Gaismas Pils - latviešu tautas brīvības apziņas simbols. Aploksnes un kopā ar to izdotā speciālā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Jaunā aploksne ir simboliska dāvana arī pašai bibliotēkai, jo 29.augustā Latvijas Nacionālā bibliotēka svin savu 95.dzimšanas dienu.

Bibliotēkas jaunās ēkas autors ir pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitekts Gunārs Birkerts. Gaismas pils ir viens no nozīmīgākajiem 21.gadsimta projektiem Latvijā, kas bibliotēkai sniedz iespēju kļūt par mūsdienīgu un radošu pasaules līmeņa informācijas un kultūras centru. Bibliotēka piedāvā krājumu, pakalpojumus un vidi izglītībai, pētniecībai, pašattīstībai un atpūtai. Dienas laikā bibliotēka spēj apkalpot līdz 3000 lasītāju. Jaunās ēkas celtniecība tika pabeigta 2013.gada 20.decembrī; tās kopējā platība aizņem 42 733 kvadrātmetru, bet 13 stāvu kopējais augstums sasniedz 68 metrus.

Latvijas Pasts jau 2005. gadā, kad tika uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas projekta izstrāde, izdeva pastmarku bloku, attēlojot tajā G.Birkerta veidoto jaunās bibliotēkas ēkas ārējā veidola dizainu. Kā arī šā gada sākumā Gaismas pils kā viens no arhitektūras objektiem tika attēlota Latvijas-Zviedrijas pastmarku kopizdevumā, atzīmējot Latvijas galvaspilsētas Rīgas un Zviedrijas pilsētas Ūmeo Eiropas kultūras galvaspilsētu statusu 2014. gadā.

Nākamo filatēlijas jaunumu Latvijas Pasts plāno izdot 12. septembrī.

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām TNS Latvia, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

Ziņu sagatavoja:
Agija Tērauda
Latvijas Pasta sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67608506; 28647396
E-pasts: agija.terauda@pasts.lv
twitter.com/latvijas_pasts; facebook.com/latvijas.pasts

Tagi: Gaismas pils, Latvijas Pasts