Rīt – 24. jūlijā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks izcilā latviešu komponista Oskara Stroka (1892–1975), dēvēta par tango karali, arhīva nodošana bibliotēkai. Arhīvā atrodas O. Stroka nošu manuskripti, vēstules, fotogrāfijas, skaņu ieraksti un citi dokumenti. Dāvinājumu LNB pasniegs mantojuma glabātājs Dmitrijs Goldgābers.

Vairākus gadus O. Stroka atstātais mantojums glabājās ģimenē – pie viņa dēla un mazmeitas. Nezinot, ko iesākt ar arhīvu, un mainot dzīvesvietu, komponista mazmeita 20. gadsimta 90. gadu vidū mantojumu uzticēja vectēva mūzikas mīļotājam, bijušajam rīdziniekam Dmitrijam Goldgāberam (Dmitry Goldgaber), kurš kopš pagājušā gadsimta 70. gadiem dzīvo ASV. Šobrīd D. Goldgābers mākslinieka arhīvu ir atvedis atpakaļ uz dzimteni, lai nodotu to glabāšanā LNB.

O. Stroks ir populārās mūzikas komponists. Vēl šobrīd visā pasaulē ir iemīļotas tādas viņa komponētās dziesmas kā „Zilās acis”, „Mans pēdējais tango”, „Sakiet, kādēļ”, „Ak, melnās acis”. Vecumdienās komponistam nācās samierināties ar apziņu, ka viņa vārds ir aizmirsts, lai gan skaņdarbi bija pazīstami it visur. Tikai pēc nāves O. Stroks iemantoja plašu popularitāti.

Ziņu sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību speciālists
Komunikācijas un mārketinga nodaļa
Latvijas Nacionālā bibliotēka
augusts.zilberts@lnb.lv
26472501

Tagi: Dāvinājumi, Oskara Stroka arhīvs