Ņujorka, 21. jūlijs, LETA-AFP. ASV interneta tirdzniecības gigants "Amazon" piektdien laidis klajā neierobežotu e-grāmatu abonementu.

Samaksājot mēneša abonēšanas maksu 9,99 ASV dolāru (7,39 eiro) apmērā, lietotāji var piekļūt aptuveni 600 000 e-grāmatu. Pakalpojumu var izmantot gan "Kindle" e-grāmatu lasīšanas ierīču īpašnieki, gan arī tie, kuri instalējuši "Kindle" aplikāciju "iPad" planšetdatoros vai mobilajos tālruņos ar "Android", "iOs" vai "Windows" operētājsistēmu.

"Atrast labu grāmatu ir viegli, un nav nekādu laika ierobežojumu," teikts "Amazon" paziņojumā. "Klienti var izvēlēties tādus bestsellerus kā "Bada spēles", "Vārguļa dienasgrāmata" un "Gredzenu pavēlnieks"." Abonentiem būs pieejamas arī apmēram 2000 audiogrāmatas.

Pagaidām pakalpojumu var izmantot tikai ASV dzīvojošie, taču sagaidāms, ka drīzumā tiks pievienotas vēl citas valstis.

"Amazon" izmanto biznesa modeli, ko "Netflix" sekmīgi izmanto filmu un televīzijas seriālu demonstrēšanai, bet "Spotify" tādā veidā ļauj piekļūt mūzikai.

"Amazon" konkurenti ir "Scribd", kas par 8,99 dolāriem (6,65 eiro) mēnesī ļauj piekļūt aptuveni 400 000 grāmatu, kā arī "Oyster", kura 500 000 grāmatu katalogu var izmantot par 9,95 dolāriem (7,34 eiro) mēnesī.

Tagi: e-grāmatas